Наслаждайтесь миллионами электронных книг, аудиокниг, журналов и других видов контента в бесплатной пробной версии

Только $11.99 в месяц после пробной версии. Можно отменить в любое время.

Tevrat'ın Çocukları ve Kur'an
Tevrat'ın Çocukları ve Kur'an
Tevrat'ın Çocukları ve Kur'an
Электронная книга173 страницы1 час

Tevrat'ın Çocukları ve Kur'an

Рейтинг: 0 из 5 звезд

()

Читать отрывок

Об этой электронной книге

Artık dünyada kin ateşi daha ne kadar yanmalı? Onlar yıktıklarında inşa oluyor, öldürdüklerinde hürriyet oluyor, zulmettiklerinde ise, demokrasi oluyor. Birçok konuda dünyada Yahudiler, her zaman dünyada hadlerini aşmışlardır. Dört bin yıldır dünyanın iyi yöndeki talebini karşılamak şöyle dursun, kendi menfaatleri uğruna her şeyi bayağılaştırmak yönünde adım atmışlardır.


 Akan kirli, zararlı bir su görseniz niçin kirletildiğini araştırırsanız, karşınıza mutlaka bir Yahudi çıkar. Dünyada her yanlış konuda esas başı çeken hep Yahudilerdir! Medyada Yahudi! Milli Harp sanayinde Yahudi! Ekonomide Yahudi! Borsada Yahudi! Dejenere edilip yozlaştırılan sanatta Yahudi! Maden sanayinde Yahudi! Elmas da, petrolde ve her savaşlardan yüzde yüz karlı çıkan Yahudi…


 Hz. İbrahim’in mukaddes zürriyetinden bir kişi eksilse, onlar için yas tutmak, bütün dünyanın vazifesi oluyor. Ama kendi maddi çıkarları için hiç çekinmeden binlerce insanın ölümüne sebep olabiliyorlar. Gereksiz yere ölen ve ezilen milletlerin artık bunu görmesi gerekiyor.


 Tahminen elli beş milyon Yahudi, yedi milyar insanı idare edebilir mi? Çok sersemce bir fikir bu! Ama ne yazık ki bunlar, Yahudi’nin hedefinde hâkim olan kötü fikirlerdir. Ne var ki, onların düşünceleri orijinalinden başka kılıf içine sokulmuştur. Ne yazık ki zamanımızda da Yahudi fikirleri, ortalığı altüst edecek kadar başarı sağalmıştır. Yahudilerde bütün milletleri kapsayan bir milletler üstü fesatçılık var mıdır? Sualine bir tek cevap vardır. Buna, “Evet!” ten başka cevap veremeyiz. Kur-an’da kıssalarla anlatıldığı gibi Yahudilerin, tarih boyunca savaş ve ihtilal erle çok yakından alakası olmuş, dünya ekonomisini büyük zararlara ve kayıplara uğratmışlardır. Bu durum, geçmişte olduğu gibi, gelecekte de olacağı bir hakikattir.


 Birinci dünya savaşında Avrupa’yı, Osmanlı ile savaşa sokup mahveden yedi milyon Türkün ölmesine onlar sebep olmuşlardır. İkinci dünya harbinde ise, milyonlarca Hıristiyan’ın ölmesine sebep olmuşlardır. Bunun yanında Yahudi efendilerin emri ile Birinci Dünya Savaşının bir kaç defa ertelendiği bir hakikattir. Eğer bu harp erken patlamış olsaydı Yahudilerin arzu etmedikleri bazı devletler savaşa katılmayacaklardı ve bu kadar çok insan ölmeyecekti.


 O halde bu fesat gurubunun mensupları kimlerdir?


 Hiç şüphe yoktur ki, en başta büyük krediler veren “Dünya Yahudi Birliği ve Tevrat’ın softalarıdır. Bu softalar, Kendi dünya Diktatörlüğünün kurulması için onlar her türlü zeminde hazırdırlar. Kendilerine verilen yaşam suresini, dünyadaki zevklerin peşine giderek, ölümü tamamen unutarak, dünyaya hükmetmek için çeşitli planlar yaparak hiçbir kural tanımadan büyük ve amansız mücadele verirler.


 Dünyanın hangi zamanı diliminde ve nerede yaşasalar yaşasınlar, Yahudilerin bu esas gayesi asla değişmez. Bulundukları toplumda ve devletlerde, prestijli, itibarlı, zengin, refah içinde yaşarken, kendileri sayısız hedeflere ulaşırken, kendinden olmayan insanlara zulümden başka hiçbir hayırları olmaz…


 İşte tam burada Yahudiler, insanın dünyaya esas geliş amacını unutmuşlardır. İnsanlığın en önemli amaçlarını arkalarına bırakıp ve asli amaçlarını unutup, kendilerini telafisi olmayan insanlık dışı, sapkın yollara itmişlerdir.


 Yahudiler, Tarih boyunca insanlığın asıl amacı olan “Allah’a kul olmayı ve insanlığa hizmet etmeyi” bir türlü beceremediler.YAZAR HAKKINDA:


1952 yılında Fatsa'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Fatsa'da, üniversite öğrenimini ise İstanbul'da tamamladı. Kapalı çarşıda ticaret hayatına atıldı. Bu arada dünyanın pek çok ülkesini gezme fırsatı buldu. Önceleri rezaletten kaçmayan ve "Hep ben" mantığıyla maceralı bir hayat yaşadı. Okumayı ve not almayı çok sevdiği için pek çok kitap ve notlara sahiptir…


 Yazmak konusuna otuz yıllık bir emek vermesine rağmen, bu konuda daha pek çok şey yapması gerektiğine inanıyor. 2003 yılında "

ЯзыкTürkçe
ИздательeKitap Projesi
Дата выпуска2 окт. 2016 г.
ISBN9786059654746
Tevrat'ın Çocukları ve Kur'an
Читать отрывок

Читать больше произведений Halit Fuat Beşik

Связано с Tevrat'ın Çocukları ve Kur'an

Похожие электронные книги

Отзывы о Tevrat'ın Çocukları ve Kur'an

Рейтинг: 0 из 5 звезд
0 оценок

0 оценок0 отзывов

Ваше мнение?

Нажмите, чтобы оценить

Отзыв должен содержать не менее 10 слов

  Предварительный просмотр книги

  Tevrat'ın Çocukları ve Kur'an - Halit Fuat Beşik

  İçindekiler

  Yayıncının ve Okurun dikkatine!

  Halit Fuat Beşik kimdir?

  ÖNSÖZ

  SAVAŞA ANCAK KURAN SON VEREBİLİR

  BÖLÜM:1

  ONLAR MAŞA KULLANIRLAR…

  BÖLÜM:2

  FESAT DÜNYADAN YOK OLMALI

  BÖLÜM:3

  BÖLÜM:4

  BÖLÜM:5

  BÖLÜM:6

  BÖLÜM:7

  BÖLÜM:8

  BÖLÜM:9

  BÖLÜM:10

  BÖLÜM:11

  BÖLÜM:12

  BÖLÜM:13

  BÖLÜM:14

  BÖLÜM:15

  BÖLÜM:14

  BÖLÜM:16

  BÖLÜM:17

  BÖLÜM:18

  BÖLÜM:19

  BÖLÜM:20

  BÖLÜM:21

  BÖLÜM:22

  BÖLÜM:23

  BÖLÜM:24

  BÖLÜM:25

  BÖLÜM:26

  BÖLÜM:27

  Yayıncının ve Okurun dikkatine!

  Sevgili yayıncım ve okurum, artık bu âlemde, benim anlatmam gereken bazı şeylerin zamanı geldi sanırım. Ben ki sesi derine gömülmüş, sesi soluğu kesilmiş bir yazar iken, atmış yaşımdan sonra benliğim, Kur-an gerçeğiyle yavaş yavaş uyandı ve onun bana aşıladığı bir cesaretle yazmaya başladım. Çılgınca yaşadığım gençliğimin, pek renkli geçmiş olması, Kur-an’la tanışınca, bana zengin bir malzeme kaynağı oluşturdu. Bazı gerçekleri yakından görme fırsatı gördüm. Biz de, elimizden geldiği kadarıyla bu malzemeyi sanatkârca kullanmaya çalıştık. Anladım ki, Kur-an’ın insanlığa açtığı ufukları yeniden keşfetmek lazım.

  Sorunların asıl cevabına gelince! Artık dünyada Kapitalizmin ve sosyalizm tükenmiştir. Bu başarısız ölümcül Yahudi sistemlerine karşı yeni bir akım gelmelidir. Bu akım ise, gönüllere edep, terbiye, adalet, insaf, merhamet duyguları telkin eden Yüce Kur-an olmalıdır. Allahtan gelen Kur-an’daki bu ilkeler doğrultusunda hayata yön verdiğimizde, insanlar kötülüklerden sakındığında dünyanın en mutlu zamanı yaşayacağına ve Rabbin kutlu misafiri olacağı muhakkaktır…

  En önemlisi ise, değiştirilmiş dinlerin dünyaya karşı işledikleri o çirkin zulümleri gördüm. İnsanlığın mutluluğu için, önümüzdeki yılların Kur-an çağı olması gereklidir. Dünyanın kurtuluşu bundan sonra o sapkın yöntemlerde aranmamalı! İnkâr edip Allah’ı yalanlayanlara gerçeği göstermek gerektiğine gönülden inanıyorum. O Yüce Allah, (Bakara suresi, 40 ayetinde); Ey İsrail oğulları! Size verdiğim nimetleri hatırlayın. Bana verdiğiniz sözü yerine getirin ki, ben de size vaat etiklerimi vereyim! Elinizdeki Tevrat’ın aslını tasdik edici olarak indirdiğim Kur-an’a inanın ve sakın onu inkâr etmeyin. Bilerek hakkı batıl ile karıştırmayın! Ayetlerimi az bir karşılık için satmayın. derken Kur-andaki Yahudi gerçeğini görmemizi istemiştir. Onlar, keyiflerine uyup doğruluktan sapmışlardır. Menfaat, kibir, inatçılıkla inkara sürüklenerek dünyayı karmakarışık etmişlerdir.

  O halde yeryüzünde hâkim olan bu dinsizliği çürütmek gerekmiyor mu? Kur-an gerçeğini tüm dünyada açıkça görülmesini sağlamak, insanlığı Allah’ın en son hak kitabıyla mutlu etmek gerekiyor. Buradan yola çıkarak, Kur-an’daki iç huzura, zarafete, merhamete, barışa, adalete ve mutluluğa bütün insanları tanıştırmak lazımdır. Kur-an insanı arzu ve isteklerine göre değil, ilim ve hikmetlerine göre değerlendirir. Kur-an’ın erişilmez belagatı, etkileyici ifadeleri, içeriği, doğru hükümleri, içerdiği hikmetli öğütleri ile ilahi bir kelam olduğu meydandadır. Diyebiliriz ki; Her konuda güvenilir vekil olan Kur-an her şeye yeter. Açıkça Ayan beyan görülüyor ki, dünyadaki sapkınlıklara, dertlere, hüzünlere, belalara asla Kur-an’dan başka kimse çözüm bulamayacaktır…

  Yazdığımız, Tevrat’ın Çocukları ve Kur-an adlı kitabımızı başta Yahudiler olmak üzere bütün insanlığa ithaf ediyorum! Kitabımızı okuyan, mutlaka samimi üslubumuzun farkına varacaktır. O halde Müslümanlar dâhil olmak üzere, Hıristiyan ve Yahudilere diyorum ki, Kur-an’ı anlayacağınız dilde okuyunuz. Koşun onun peşinden, bulun onu! Kendinizi bulun, sonra da Allah’ı bulun! Saçma, bencil bir kibir, konfor uğruna kaderinizle ve kendinizle boğuşmaktan vazgeçiniz. İnsanlığın bütün felaketleri, sizin dünya düzenini bozmanız ve Rabbin tabiatına karşı gelmenizdendir! Mucizeleri arayın ve görün! Siz, hala ne duruyorsunuz? Aslında siz kendi kitabınız olan Tevrat’a da inanmıyorsunuz. Size Tevrat’ı tasdik eden içeriğinde hidayet ve nur bulunan İncil verildi ama onu da tahrif ettiniz. O halde şimdi dosdoğru hükümleri içinde barındıran son kitap Kur-an ışığında güzel bir toplum olunuz.

  Yılların tecrübesiyle Kur-an gerçeğiyle bunları yazıyorum ve ne yazdığımın çok iyi farkındayım! Kitabımız, asıl gerçekleri görüp, insanlığın mutluluğu için mutlaka okunması gerekiyor. İnsanlık Allah’ın, en üstün kıymetlerden daha büyük değer olduğunu çözemedikçe, Kur-an’la tevazu içinde yaşamayı öğrenmedikçe, ilim, teknik, bilim Kur-anla bütünleşmedikçe, dünya hep buhrandan buhrana sürüklenecektir. Kur-an ahlakına uyulmadıkça, hiçbir şekilde insanlığın mutlu olunamayacağı aşikârdır! Kur-an ahlakından habersiz kişi, ruhen, manen, maddeten çok sıkıntıda demektir. Allah yolunda mücadeleyi bıraktığımızda medyan her zaman kötülere kalacaktır ve zulüm sistemleşerek insanlığın tepesine kabus gibi çökecektir. Allah’ın bir lütfü olan Kur-an yolundan ilerledikçe Rabbimiz, bütün rahmet kapılarını sonuna kadar açacaktır. Doğru yararlı işler yapanlar ne korkuya kapılır, ne de üzülür…

  Ben mi? Önce kim olduğumu söyleyeyim! Ben, Halit Fuat Beşik! Allah’a karşı duyduğum güvenle Kur-an ahlakıyla yaşamaya ve yazmaya çalışıyorum. Kendimi, kimseden sakladığım yok. On yıldır her gün on saat çalışıyorum ve gerçekleri görme konusunda Rabbim tarafından seçilmiş bir kul olduğuma inanıyorum. Kur-an ı Kerim, kendime bir dönüş oldu benim için. Bendeki bu büyük aşk her şeye kâfidir! Ayrıca yazarken sorumluluklarımın çok büyük olduğunu da, biliyorum! Bu yüzden ben, mutlaka dinlenilmesi gerekenlerdenim! Yazdıklarımın, güzel ve doğru oldukları için okunmalarını istiyorum. Dolayısıyla bu kitapta yazdığım en küçük ayrıntılara kadar dikkat ettim...

  Saygılarımla…

  HALİT FUAT BEŞİK.

  Halit Fuat Beşik kimdir?

  1952 yılında Fatsa'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Fatsa'da, üniversite öğrenimini ise İstanbul'da tamamladı. Kapalı çarşıda ticaret hayatına atıldı. Bu arada dünyanın pek çok ülkesini gezme fırsatı buldu. Önceleri rezaletten kaçmayan ve Hep ben mantığıyla maceralı bir hayat yaşadı. Okumayı ve not almayı çok sevdiği için pek çok kitap ve notlara sahiptir…

  Yazmak konusuna otuz yıllık bir emek vermesine rağmen, bu konuda daha pek çok şey yapması gerektiğine inanıyor. 2003 yılında Talan Mevsiminde Adam gibi yaşamak. 2010 yılında, Sokrates’in İsyanı. Ve son olarak ta, Haçlılar Çanakkale’de." adlı kitapları yayınlanmıştır. İnanç, Adalet, İnsan sevgisi ve Kuran ahlakına dayalı o muhteşem denge içinde eserler vermeye çalışıyor.

  Şu anda sizler için değişik konularda 14 kitap daha hazırlamaktadır.

  Gerçek eserlerini bundan sonra size sunacağına inanıyor...

  ÖNSÖZ

  Artık dünyada kin ateşi daha ne kadar yanmalı? Onlar yıktıklarında inşa oluyor, öldürdüklerinde hürriyet oluyor, zulmettiklerinde ise, demokrasi oluyor. Birçok konuda dünyada Yahudiler, her zaman dünyada hadlerini aşmışlardır. Dört bin yıldır dünyanın iyi yöndeki talebini karşılamak şöyle dursun, kendi menfaatleri uğruna her şeyi bayağılaştırmak yönünde adım atmışlardır.

  Akan kirli, zararlı bir su görseniz niçin kirletildiğini araştırırsanız, karşınıza mutlaka bir Yahudi çıkar. Dünyada her yanlış konuda esas başı çeken hep Yahudilerdir! Medyada Yahudi! Milli Harp sanayinde Yahudi! Ekonomide Yahudi! Borsada Yahudi! Dejenere edilip yozlaştırılan sanatta Yahudi! Maden sanayinde Yahudi! Elmas da, petrolde ve her savaşlardan yüzde yüz karlı çıkan Yahudi…

  Hz. İbrahim’in mukaddes zürriyetinden bir kişi eksilse, onlar için yas tutmak, bütün dünyanın vazifesi oluyor. Ama kendi maddi çıkarları için hiç çekinmeden binlerce insanın ölümüne sebep olabiliyorlar. Gereksiz yere ölen ve ezilen milletlerin artık bunu görmesi gerekiyor.

  Tahminen elli beş milyon Yahudi, yedi milyar insanı idare edebilir mi? Çok sersemce bir fikir bu! Ama ne yazık ki bunlar, Yahudi’nin hedefinde hâkim olan kötü fikirlerdir. Ne var ki, onların düşünceleri orijinalinden başka kılıf içine sokulmuştur. Ne yazık ki zamanımızda da Yahudi fikirleri, ortalığı altüst edecek kadar başarı sağalmıştır. Yahudilerde bütün milletleri kapsayan bir milletler üstü fesatçılık var mıdır? Sualine bir tek cevap vardır. Buna, Evet! ten başka cevap veremeyiz. Kur-an’da kıssalarla anlatıldığı gibi Yahudilerin, tarih boyunca savaş ve ihtilal erle çok yakından alakası olmuş, dünya ekonomisini büyük zararlara ve kayıplara uğratmışlardır. Bu durum, geçmişte olduğu gibi, gelecekte de olacağı bir hakikattir.

  Birinci dünya savaşında Avrupa’yı, Osmanlı ile savaşa sokup mahveden yedi milyon Türkün ölmesine onlar sebep olmuşlardır. İkinci dünya harbinde ise, milyonlarca Hıristiyan’ın ölmesine sebep olmuşlardır. Bunun yanında Yahudi efendilerin emri ile Birinci Dünya Savaşının bir kaç defa ertelendiği bir hakikattir. Eğer bu harp erken patlamış olsaydı Yahudilerin arzu etmedikleri bazı devletler savaşa katılmayacaklardı ve bu kadar çok insan ölmeyecekti.

  O halde bu fesat gurubunun mensupları kimlerdir?

  Hiç şüphe yoktur ki, en başta büyük krediler veren "Dünya Yahudi Birliği ve Tevrat’ın softalarıdır. Bu softalar, Kendi dünya Diktatörlüğünün kurulması için onlar her türlü zeminde hazırdırlar. Kendilerine verilen yaşam suresini, dünyadaki zevklerin peşine giderek, ölümü tamamen unutarak, dünyaya hükmetmek için çeşitli planlar yaparak hiçbir kural tanımadan büyük ve amansız mücadele verirler.

  Dünyanın hangi zamanı diliminde ve nerede yaşasalar yaşasınlar, Yahudilerin bu esas gayesi asla değişmez. Bulundukları toplumda ve devletlerde, prestijli, itibarlı, zengin, refah içinde yaşarken, kendileri sayısız hedeflere ulaşırken, kendinden olmayan insanlara zulümden başka hiçbir hayırları olmaz…

  İşte tam burada Yahudiler, insanın dünyaya esas geliş amacını unutmuşlardır. İnsanlığın en önemli amaçlarını arkalarına bırakıp ve asli amaçlarını unutup, kendilerini telafisi olmayan insanlık dışı, sapkın yollara itmişlerdir.

  Yahudiler, Tarih boyunca insanlığın asıl amacı olan Allah’a kul olmayı ve insanlığa hizmet etmeyi bir türlü beceremediler.

  İnsanlık ise, asla başıboş bırakılmış ve sorumlu olmayan kişiler topluluğu değildir. Öldükten sonra insanın bir daha hatalarını düzeltmeye imkânı yoktur. İnsan, yaptıklarından mutlaka hesaba çekilecektir. Allah dilerse, tüm insanlığı yerin dibine batırır. Buna kim engel olabilir? Allah’a muhtaç olan biz insanlarız. Biliniz ki, Allah’ın emri mutlaka yerine gelecektir, çünkü bu yazılmış bir kaderdir. İnsan olmak için gerekli olan hususiyetler Kur-an da açıkça belirtilmiştir. Tevazu, fedakârlık, dürüstlük, adalet, merhamet, hoşgörü gibi, pek çok üstün meziyetler, Allah’a kulluk etmenin temel vasfı olarak belirtilmiştir. Allah, kâinatı yoktan var etmiştir ve bütün varlıkları, nimetleri, insanlığın emrine vermiştir. O Allah ki insana, bütün canlılardan üstün kılan kendinden bir ruh vermiştir. İnsan işte bu sayede şuurlu bir varlıktır.

  İnsanlığa verilen nimetler saymakla bitmez. Bu durumda başta Yahudiler olmak üzere bütün insanlık, kendisinden ne istendiğini düşünmesi gerekir. Sonsuz nimetlere karşılık insanların Allah’a şükretmesi gerektiğini de idrak etmesi gerekir. Allah, kâinattaki her şeyi en güzel şekilde yaratmış, şekillendirmiş ve sevgili kulları için, akla gelemeyecek güzellikte şeyler hazırlamıştır. Kur-an; İşte burada devreye girer ve Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın. derken, Yahudiler sadece dünyanın çekiciliğine göz dikiyorlar...

  İnsanlar sunulan bunca nimetler karşısında nefsinin istediğini değil, Allah’ın rızasını seçmesi gerekir. Dünyada eğer Yahudilerin uyguladığı bu faiz, talan ve sömürü düzeni olmasa dünya bu günkü nüfusun yirmi katını bile besleyebilir. Onlar Allah’ın dünyadaki ilahi düzenini bozarak, bütün kaynakları sadece kendi menfaatleri için çok hoyratça kullanırlar ve dünyada büyük ekonomik, maddi manevi hasarlara sebep olurlar…

  Yoksa insan, her arzu ettiği şeye sahip mi olacaktır?

  Tevrat Nazizm’i, ne merhamet tanır, ne insanlık! Bu ütopist (hayalci) fikirlerin konuşulması bile büyük bir kabustur. Bu gün yerkürenin istikbali, toprağı, suyu, hayatı, ekmeği ve

  Нравится краткая версия?
  Страница 1 из 1