You are on page 1of 2

Hzi feladat 2.

Benyjts a gyakorlat CooSpace sznterben a hzi feladat 2. nev feladathoz.


A hallgatnak a kiadott sorszm feladatot JFLAP 7.0 alkalmazsval kell
megoldani s a megoldst tartalmaz jff kiterjeszts llomnyt benyjtani.
A kiadott feladat sorszma az ETR-ben a gyakorlat hzi feladat 2. infosheet-en
kerl rgztsre.
A benyjtand llomny nevnek szerkezete:
hallgat vezetkneve_gyak. csoportnak a szma_benyjtott feladat sorszma
(pl.: hallgato_2csop_8fel).
A hzi feladat maximlis pontszma 5 pont.
A feladat benyjtsnak hatrideje: 2015. november 19. cstrtk
A feladat megoldst nyomtatott formban is be kell nyjtani.
A benyjtott nyomtatott formban legalbb az albbiaknak kell szerepelni:
hallgat neve, EHA kdja, gyakorlati csoport szma, feladat sorszma a
feladattal egytt, a feladat megoldsa.
A nyomtatott formt a benyjtsi hatrid napjn a gyakorlaton vagy
legksbb azon a hten pntekig lehet beadni.
Feladat: Adjon meg az adott nyelvet felismer veremautomatt (vgllapottal
felismer)! Minden olyan feladatban, melyben az i, j, k elfordul, i, j, k 0.
1. L = {aibjck | 2k i 3k vagy k (i + j)}
2. L = {aibjck | j (2i + k) vagy k = (3i + 2j)}
3. L = {aibjck | j (i +2k) vagy j k 2j}
4. L = {aibjck | |j i| 2k vagy j k 2j}
5. L = {aibjck |k 2|i j|s (i + j) pratlan}
6. L = {aibjck |k |2i j|s (i + j) 0 (mod 3)}
7. L = {w {a, b, c}*||w|a 2|w|b s |w|c pratlan}
8. L = {w {a, b, c}*| (|w|a + |w|c) |w|b s |w|c pratlan}
9. L = {w {a, b, c}*| |w| 2|w|b s |w|c 1 (mod3)}
10. L = {aiww-1aj | w {b, c}+, i 2j s (j + i) pros}
11. L = {aiwaj | w {b, c}+, |w|b = 2|w|c , i 2j s i pratlan}
12. L = {w {a, b, c}*| |w|a |w|b s (|w|a + |w|c) 1 (mod 3) }
13. L = { wcv | w, v {a, b}+, w-1 a v-nek prefixe s (|w|b + |v|a) 2 (mod 3)}
14. L = {uv-1vz | u, z {b, c}+, v {a, d}+ s (|u|c - |z|b) pratlan}
15. L = {w {a, b, c}*||w|a |w|b 2|w|a s |w|c pros}

16. L = {w1cw2 | w1, w2 {a, b}+, w1 = w2-1 s (|w1|a + |w2|b) pratlan}


17. L = {uv-1awz | u, z {a, b}+, v, w {c, d}+, v rsz-sz a w-ben s |uz|a
pratlan}
18. L = {uv-1awz | u, z {a, b}+, v, w {c, d}+, v rszsorozat a w-ben s |u|a
|z|b }
19. L = {uv-1awz | u, z {a, b}+, v, w {c, d}+, v prefix a w-ben s (|u|-|z|)
pratlan}
20. L = {aiwaj | w {b, c}+, |w|b 2|w|c , i 2j s i pros}