Вы находитесь на странице: 1из 21

PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 4 (KSSR)

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MASA : 0810 0910 (60 MINIT)

AKTIVITI : Anyaman

TEMA : Seni Motif Sarawak

TAJUK : Alas gelas

BIDANG 4: Mengenal kraf Tradisional


Standard :
4.1 Persepsi Estetik Murid dapat mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni
Pembelajaran
visual yang ada pada anyaman kelarai

4.1.1.1 Unsur seni


4.1.1.3 Jalinan Sentuh dan tampak

4.1.2 Prinsip Rekaan


Kontra warna

3.2 Aplikasi Seni Murid dapat mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual,
media serta proses dan teknik dalam penghasilan anyaman dengan
menggunakan bahan sebenar atau bahan gantian

4.2.1 Mengenal dan menyatakan jenis media


4.2.1.1 Alat gunting, pisau pemotong, pembaris, pensel
4.2.1.2 Bahan kertas warna, kad manila, gam
4.2.2 Memahami teknik yang sesuai dalam penghasilan karya
4.2.2.1 Teknik - anyaman

3.3 Ekspresi Kreatif Murid dapat mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman bahasa
seni visual, media serta proses dan teknik dalam penghasilan karya
4.3.1 Memilih dan memanipulasi bahan secara kreatif
4.3.2 Menggunakan bahasa seni visual dalam penghasilan karya
4.3.3 Mengaplikasi proses dan teknik yang sesuai dalam
penghasilan karya

3.4 Apresiasi Seni Murid dapat membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan
dengan menumpukan pada aspek bahasa seni visual.
4.4.1 Mempamerkan karya yang dihasilkan
4.4.2 Menghargai dan menceritakan karya sendiri dan rakan secara
lisan

Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:


Pembelajaran 1. Mengenali apa itu anyaman
2. Menghasilkan anyaman dengan kreativiti masing-masing
3. Membuat apresiasi terhadap karya.
Pengetahuan : 1 Murid-murid telah mempelajari pengetahuan berkaitan dengan unsur seni ( jalinan) dan prinsip rekaan
sedia ada (harmoni-warna ) dalam aktiviti membuat anyaman

Aktiviti P&P : 1. Guru menjelaskan tentang definisi anyaman


2. Guru menunjukkan sampel anyaman yang telah siap
3. Guru menjelaskan tentang teknik, alat dan bahan untuk menghasilakan karya
4. Guru menyatakan tentang penggunaan unsur seni (jalinan) prinsip rekaan (harmoni) dalam penghasilan
karya
5. Murid-murid menghasilkan anyaman menggunakan kreativiti masing-masing
6. Murid menjalankan apresiasi terhadap hasil karya.

EMK : 1. Kreativiti dan inovasi (Fasa persediaan: murid-murid memerhati pelbagai sampel karya yang dibekalkan oleh
guru. Fasa imaginasi: penjanaan idea asas seni reka terhadap karya tersebut)
2. Keusahawanan (karya ini boleh dijadikan hasil yang lain untuk dipamerkan, dihadiah dan dihias)
3. Nilai murni (menghormati, kebersihan, keselamatan, menghargai karya sendiri dan rakan)
4. TMK: laptop, imager, projektor

Bahan Bantu : 1. Sampel karya: Hasil anyaman


Mengajar
Konstruktivisme
Pendekatan P&P :
1. Murid-murid menghasilkan anyaman mengikut kreativiti masing-masing.
2. Murid-murid mempelbagaikan bahan media yang sesuai untuk menghasilkan anyaman yang menarik dan unik

Penilaian P&P : Proses penghasilan kerja sepanjang aktiviti membuat anyaman berdasarkan empat Standard Kandungan.

PERKARA/ STANDARD PEMBELAJARAN AKTIVITI P&P/ STRATEGI BBM/ CATATAN


LANGKAH
Set Induksi 4.1 Persepsi Estetik Persepsi Estetik BBM
(5 minit) 1. Guru menayangkan tayangan video orang LCD
Membuat persepsi dan
sedang membuat anyaman Laptop
menggunakan bahasa seni visual speaker
yang ada pada anyaman
2. Guru bersoal jawab dengan murid berkaitan TKP
dengan apa yang mereka lihat dalam video
4.1.1.1 Unsur Seni 1. Interpersonal
- Interaksi dua hala antara
4.1.1. Jalinan jalinan tampak dan
Soal jawab guru dan murid
jalinan sentuh 2. Verbal linguistik
a. Apakah yang dilakukan orang dalam video tadi
b. Apakah bahan gantian untuk membuat 3. Kontekstual
Jalinan tampak
anyaman
Teknik
- Jalinan yang hanya dapat Jawapan:
- Menyoal
dilihat tapi tidak dapat dirasai
a. Membuat anyaman - Perbincangan
b. Kertas warna, kad manila
Jalinan sentuh
Kemahiran Berfikir
- Jalinan yang dapat dirasai 3. Guru menerangkan tajuk pembelajaran pada Mengenalpasti (mengenalpasti
dengan sentuhan hari tersebut. bahasa seni yang ada pada

Bidang 4 : Mengenal Kraf Tradisional anyaman )

Tajuk : Anyaman
EMK
Tema : Seni Motif Sarawak Kreativiti dan inovasi (Fasa
persediaan: murid-murid
memerhati pelbagai sampel
4.1.2 Prinsip Rekaan anyaman
4.1.2.1 kontra -warna
Kontra- bermaksud warna
atau unsur yang
bertentangan dalam suatu
gubahan

Contohnya : warna motif

Langkah 1 BBM
(10 minit) 1.2 APLIKASI SENI Sampel karya (lam
3.2 APLIKASI SENI 1. Guru menerangakn definisi anyaman piran A)
Mengaplikasikan bahasa seni visual
Anyaman bermaksud proses Teknik
dan media dalam penghasilan
menyilangkan bahan-bahan Menyoal
anyaman
daripada tumbuh-tumbuhan atau Tunjuk cara
bahan gantian seperti kertas untuk
2.2.1 Mengenal dan menyatakan
dijadikan satu rumpun yang kuat EMK
jenis-jenis media.
dan boleh digunakan Kreativiti dan inovasi (Fasa
2.2.1.1 Alat gunting, soletap,double
imaginasi penjanaan idea
tape
asas seni reka terhadap hasil
2.2.1.2 Bahan kertas warna,
anyaman )
pensel, pembaris, gunting, templet
tapak anyaman, kertas warna yang
Nilai Murni
telah dipotong
- Kerjasama
2. Guru bertanya soalan untuk menjana idea - Jaga keselamatan
2.2.2.1 Teknik -anyaman murid.
Contoh soalan:

1. Apakah media lain yang boleh digunakan


untuk membentuk dan membuat
anyman?
Jawapan

- Kertas warna, surat khabar, kotak


minuman

Alat dan bahan


1. Kertas warna

2. Pensel
3. Pembaris

4. Glue stick

5. Kertas warna yang telah dipotong


6. Templet bungai terung yang telah dipotong

7. Gunting

8. Pemadam
LANGKAH 1
Sediakan alat dan bahan gantian untuk
membuat anyaman

LANGKAH 2
- Memotong ketas warna yang telah digaris
a. Kertas warna yang telah dipotong

LANGKAH 3
Menganyam pada templet bungai terung
Langkah 4
Mengunting lebihan kertas warna

Langkah 5
Mengemas bahagian tepi anyaman
Langkah 6
Menunjukkan hasil anyaman dan menghias anyaman
mengikut kreativiti masing- masing

Menunjukkan sampel anyaman lainuntuk memberi


sumber idea kepada murid-muid
Langkah 2 2.3 Ekspresi Kreatif TKP
(35 minit) Ekspresi Kreatif 1. Interpersonal (interaksi
Penzahiran idea melalui pelbagai 1. Guru memberi arahan kepada murid untuk duduk di antara guru murid)
sumber, kajian, dan teknologi dalam tempat masing-masing kerana ingin mengagihkan 2. Intrapersonal (meluahkan
penghasilan anyaman bahan untuk membuat karya. pengalaman sendiri
2. Murid menghasilkan anyaman mengikut kreativiti melalui hasil karya)
Murid dapat mengaplikasikan masing-masing. 3. Verbal-Linguistik
pengetahuan dan kefahaman bahasa 3. Murid memanipulasi bahan secara kreatif dengan (mendengar penyampaian
seni visual, media serta proses dan bimbingan guru. kata-kata rakan lain)
teknik dalam penghasilan karya. 4. Aktiviti pemulihan dan pengayaan: 4. Keusahawanan
4.3.1 Memilih dan memanipulasi a) Pemulihan:
Bagi kumpulan yang kurang mahir, guru akan
bahan secara kreatif EMK
membimbing dengan menggunakan cara yang
4.3.2 Menggunakan bahasa seni Kreativiti dan Inovasi
visual dalam penghasilan karya lebih mudah untuk mencantum. (Fasa tindakan amalan
b) Pengayaan:
4.3.3 Mengaplikasi proses dan teknik susulan)
Bagi kumpulan yang dapat menyiapkan karya
yang sesuai dalam penghasilan
dalam masa yang ditetapkan, digalakkan
karya Nilai Murni
membuat kekemasan dan menghiaskan arcanya
- Menghargai BBM
supaya kelihatan lebih kreatif
- kerjasama
Murid-murid membersihkan lantai bilik darjah dan TKP
mengemas bahan-bahan di atas meja. - Kinestetik
(Menghasilkan karya
menggunakan teknik
renjisan dan percikan
mengikut kreativiti masing-
masing)
- Kemahiran berfikir
(menyelesaikan dan
memanipulasikan bahan
dan teknik)

EMK
Kreativiti dan Inovasi
(Fasa perkembangan
mengenalpasti teknik, alat dan
bahan yang digunakan untuk
penghasilan dan fasa
tindakan)
Keusahawanan
(Kemahiran teknologi
vokasional dan
keusahawanan)
Nilai Murni
- Kerjasama
- Kebersihan fizikal dan
mental
Bertoleransi i karya sendiri
dan karya rakan

Penutup 1.4 Apresiasi Seni Apresiasi Seni


(10 minit) BBM
Apresiasi terhadap karya sendiri dan
- Guru membawa murid menyanyi lagu anyamanku TKP
rakan berpandukan bahasa seni (Lampiran C )
5. Interpersonal (interaksi
visual, sejarah seni dan budaya.
antara guru murid)
Murid dapat membuat apresiasi 1. Guru memilih hasil kerja murid secara rawak
6. Intrapersonal (meluahkan
terhadap karya sendiri dan rakan dan dipamerkan secara rawak di hadapan kelas.
pengalaman sendiri
2. Murid diminta menyatakan perasaan semasa
berpandukan bahasa seni visual.
melalui hasil karya)
meakukan aktiviti seni
2.4.1 Mempamerkan hasil karya
3. Guru membimbing murid-murid untuk 7. Verbal-Linguistik
yang dihasilkan
merumuskan pelajaran hari ini. (mendengar penyampaian
2.4.2 Menghargai dan menceritakan
kata-kata rakan lain)
karya sendiri dan rakan secara lisan
EMK
Kreativiti dan Inovasi
(Fasa tindakan amalan
susulan)
Keusahawanan
Menerapkan nilai
keusahawanan dala diri setiap
murid
Nilai Murni
Menghargai karya sendiri dan
karya rakan

Lampiran A

Bahan yang digunakan untuk membuat karya


Templet tapak anyaman

Kertas warna
Kertas warna yang telah
dipotong

Gunting

Lampiran B ( Sampel karya)

Pembaris
Pensel
Pemadam
Sampel 1

Sampel 2
Sampel 3
Lampiran c

Lirik : Anyamanku ( menggunakan bunyi muzik bapaku pulang dari kota)

Saya suka buat anyaman

Saya menggaris dan memotong

Saya silangkan kertas warna

Jadilah anyaman menarik

La la la la la la la la la

Mari kita buat anayaman

Boleh dijual ku dapat duit

Boleh ku beri sebagai hadiah

Вам также может понравиться

  • RPH Seni Anyaman
    RPH Seni Anyaman
    Документ3 страницы
    RPH Seni Anyaman
    aidanajihah
    Оценок пока нет
  • Dokoh Penghasilan
    Dokoh Penghasilan
    Документ2 страницы
    Dokoh Penghasilan
    Farizah Mansor
    Оценок пока нет
  • RPH Ikatan Dan celupanTAHUN 4
    RPH Ikatan Dan celupanTAHUN 4
    Документ6 страниц
    RPH Ikatan Dan celupanTAHUN 4
    salamazmina
    Оценок пока нет
  • M3 5 Rahman Tanglung Hiasan, Tangguh
    M3 5 Rahman Tanglung Hiasan, Tangguh
    Документ5 страниц
    M3 5 Rahman Tanglung Hiasan, Tangguh
    Aida Syarafana
    Оценок пока нет
  • SEK.KEB.BANGAU-BANGAU SEMPORNA
    SEK.KEB.BANGAU-BANGAU SEMPORNA
    Документ11 страниц
    SEK.KEB.BANGAU-BANGAU SEMPORNA
    Sabrina Rais
    100% (1)
  • Jari Menari, Warna Berseri
    Jari Menari, Warna Berseri
    Документ4 страницы
    Jari Menari, Warna Berseri
    ranj19869
    Оценок пока нет
  • Cetakan Tahun 2
    Cetakan Tahun 2
    Документ7 страниц
    Cetakan Tahun 2
    Francis Wong
    Оценок пока нет
  • RPH (Anyaman Siku Keluang)
    RPH (Anyaman Siku Keluang)
    Документ6 страниц
    RPH (Anyaman Siku Keluang)
    farhana
    Оценок пока нет
  • RPH PSV 3a
    RPH PSV 3a
    Документ8 страниц
    RPH PSV 3a
    SYAZWANI
    Оценок пока нет
  • SENJA NAN INDAH
    SENJA NAN INDAH
    Документ5 страниц
    SENJA NAN INDAH
    Mesri Sanip
    Оценок пока нет
  • 2021 RPT PSV tahun 1 lengkap
    2021 RPT PSV tahun 1 lengkap
    Документ10 страниц
    2021 RPT PSV tahun 1 lengkap
    Amran Md Taha
    Оценок пока нет
  • PSV 17 Jun Isnin Stensilan
    PSV 17 Jun Isnin Stensilan
    Документ7 страниц
    PSV 17 Jun Isnin Stensilan
    nur shafika aida
    Оценок пока нет
  • Bijak Sang Kancil
    Bijak Sang Kancil
    Документ1 страница
    Bijak Sang Kancil
    ida
    Оценок пока нет
  • ALASCAWAN
    ALASCAWAN
    Документ29 страниц
    ALASCAWAN
    Fazley Zzzz
    Оценок пока нет
  • MOZEK ALAM
    MOZEK ALAM
    Документ10 страниц
    MOZEK ALAM
    blankgenevieve
    Оценок пока нет
  • PSV Stensilan
    PSV Stensilan
    Документ7 страниц
    PSV Stensilan
    Anisha Akma
    Оценок пока нет
  • Flora dan Ukiran Tradisional
    Flora dan Ukiran Tradisional
    Документ2 страницы
    Flora dan Ukiran Tradisional
    Hidayuwati Ahmad
    Оценок пока нет
  • RPH PSV KSSR Semakan Praktikum
    RPH PSV KSSR Semakan Praktikum
    Документ6 страниц
    RPH PSV KSSR Semakan Praktikum
    Felamina Albert
    Оценок пока нет
  • RPH Kolaj 5 Razak - 20 SEPT
    RPH Kolaj 5 Razak - 20 SEPT
    Документ4 страницы
    RPH Kolaj 5 Razak - 20 SEPT
    Aida Syarafana
    100% (1)
  • KARYA
    KARYA
    Документ2 страницы
    KARYA
    doroni
    Оценок пока нет
  • Rumah Burung
    Rumah Burung
    Документ1 страница
    Rumah Burung
    ida
    Оценок пока нет
  • RANCANGAN TAHUNAN
    RANCANGAN TAHUNAN
    Документ54 страницы
    RANCANGAN TAHUNAN
    arminah
    Оценок пока нет
  • m2p - Panduan Perancangan Pengajaran PSV
    m2p - Panduan Perancangan Pengajaran PSV
    Документ3 страницы
    m2p - Panduan Perancangan Pengajaran PSV
    Sinar Keadilan
    100% (1)
  • RPH M10 Gosokan
    RPH M10 Gosokan
    Документ7 страниц
    RPH M10 Gosokan
    Christina Yong
    Оценок пока нет
  • Teknik Mozek untuk Penanda Buku Rama-rama
    Teknik Mozek untuk Penanda Buku Rama-rama
    Документ7 страниц
    Teknik Mozek untuk Penanda Buku Rama-rama
    suuushhheee
    Оценок пока нет
  • RANCANGAN KARYA
    RANCANGAN KARYA
    Документ2 страницы
    RANCANGAN KARYA
    Husnu Zon
    Оценок пока нет
  • Pks 2
    Pks 2
    Документ8 страниц
    Pks 2
    Heddy Bugal
    Оценок пока нет
  • Kumpulan 6 Mozek
    Kumpulan 6 Mozek
    Документ3 страницы
    Kumpulan 6 Mozek
    Tmfth Razzie
    Оценок пока нет
  • Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual Tahun 4
    Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual Tahun 4
    Документ2 страницы
    Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual Tahun 4
    eddy azmi
    Оценок пока нет
  • RPH PSV Tahun 4 Batik
    RPH PSV Tahun 4 Batik
    Документ14 страниц
    RPH PSV Tahun 4 Batik
    Melissa David
    Оценок пока нет
  • RANCANGAN PENGAJARAN SENI VISUAL
    RANCANGAN PENGAJARAN SENI VISUAL
    Документ1 страница
    RANCANGAN PENGAJARAN SENI VISUAL
    normawati
    Оценок пока нет
  • RPH Boneka
    RPH Boneka
    Документ3 страницы
    RPH Boneka
    Rizal Rusli
    Оценок пока нет
  • Rancangan Tahunan Dunia Seni Visual Tahun 1 KSSR
    Rancangan Tahunan Dunia Seni Visual Tahun 1 KSSR
    Документ60 страниц
    Rancangan Tahunan Dunia Seni Visual Tahun 1 KSSR
    Shamsinar Kamarul Baharin
    100% (4)
  • Aneka Capan
    Aneka Capan
    Документ3 страницы
    Aneka Capan
    Kamisah Tumin
    Оценок пока нет
  • Catan Alam Sekitar
    Catan Alam Sekitar
    Документ1 страница
    Catan Alam Sekitar
    Mohd Ubaidillah
    Оценок пока нет
  • Mengambar Catan
    Mengambar Catan
    Документ2 страницы
    Mengambar Catan
    Eddy Musi
    Оценок пока нет
  • m2p - Penerangan Panduan Perancangan Pengajaran PSV
    m2p - Penerangan Panduan Perancangan Pengajaran PSV
    Документ19 страниц
    m2p - Penerangan Panduan Perancangan Pengajaran PSV
    Sinar Keadilan
    100% (1)
  • RPH SENI THN 3 (Renjisan Dan Percikan)
    RPH SENI THN 3 (Renjisan Dan Percikan)
    Документ3 страницы
    RPH SENI THN 3 (Renjisan Dan Percikan)
    Tulaashini Kalidasan
    Оценок пока нет
  • RPH Pendidikan Kesenian Tahun 1
    RPH Pendidikan Kesenian Tahun 1
    Документ1 страница
    RPH Pendidikan Kesenian Tahun 1
    SYAZWANIE
    Оценок пока нет
  • RPH PSV Pualaman KSSR
    RPH PSV Pualaman KSSR
    Документ4 страницы
    RPH PSV Pualaman KSSR
    JEMyzoneeKnightWelfred
    Оценок пока нет
  • Seni Bermula Di Sini
    Seni Bermula Di Sini
    Документ6 страниц
    Seni Bermula Di Sini
    NOR WAHIDAH BT HASIM Moe
    Оценок пока нет
  • RPH Lukisan Monster
    RPH Lukisan Monster
    Документ4 страницы
    RPH Lukisan Monster
    arifah
    Оценок пока нет
  • RPH Renjisan & Percikan
    RPH Renjisan & Percikan
    Документ1 страница
    RPH Renjisan & Percikan
    HaHaiH
    Оценок пока нет
  • MODUL PDPR PSV THN 4 Terkini
    MODUL PDPR PSV THN 4 Terkini
    Документ2 страницы
    MODUL PDPR PSV THN 4 Terkini
    Choc co
    Оценок пока нет
  • 10.seni Anyaman Berzaman
    10.seni Anyaman Berzaman
    Документ4 страницы
    10.seni Anyaman Berzaman
    noorainimie0763
    Оценок пока нет
  • Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual Tahun 2: Rabu Mari Melancong 7. Burung Kenek-Kenek
    Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual Tahun 2: Rabu Mari Melancong 7. Burung Kenek-Kenek
    Документ3 страницы
    Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual Tahun 2: Rabu Mari Melancong 7. Burung Kenek-Kenek
    MUHAMMAD HAZIM B MOHAMMED YUSOFF IPG-Pelajar
    Оценок пока нет
  • Cetakan teknik kolograf
    Cetakan teknik kolograf
    Документ3 страницы
    Cetakan teknik kolograf
    gayathiri
    Оценок пока нет
  • PEMANDANGAN DI TEPI PANTAI
    PEMANDANGAN DI TEPI PANTAI
    Документ7 страниц
    PEMANDANGAN DI TEPI PANTAI
    suuushhheee
    Оценок пока нет
  • RANCANGAN PENGAJARAN SENI TAHUN 4
    RANCANGAN PENGAJARAN SENI TAHUN 4
    Документ2 страницы
    RANCANGAN PENGAJARAN SENI TAHUN 4
    Husnu Zon
    Оценок пока нет
  • Contoh RPH Capan
    Contoh RPH Capan
    Документ4 страницы
    Contoh RPH Capan
    hanis wahidah binti shuib
    Оценок пока нет
  • RPH PSV Arca Minggu 1.
    RPH PSV Arca Minggu 1.
    Документ2 страницы
    RPH PSV Arca Minggu 1.
    Anonymous rcy4lFXP
    Оценок пока нет
  • KRAF PERHIASAN
    KRAF PERHIASAN
    Документ10 страниц
    KRAF PERHIASAN
    Kirtanah Ravintharan
    Оценок пока нет
  • M18,19
    M18,19
    Документ3 страницы
    M18,19
    MUHAMMAD HAZIM B MOHAMMED YUSOFF IPG-Pelajar
    Оценок пока нет
  • RPH Ikatan Dan Celupan Tahun 5
    RPH Ikatan Dan Celupan Tahun 5
    Документ8 страниц
    RPH Ikatan Dan Celupan Tahun 5
    Wara Ainaa
    Оценок пока нет
  • Tik Tok Tik, Lukis Di Udara
    Tik Tok Tik, Lukis Di Udara
    Документ4 страницы
    Tik Tok Tik, Lukis Di Udara
    Ming Lim
    Оценок пока нет
  • POSTER
    POSTER
    Документ13 страниц
    POSTER
    Susan JJ
    Оценок пока нет
  • M2 5CM Khamis Seni Kolaj
    M2 5CM Khamis Seni Kolaj
    Документ5 страниц
    M2 5CM Khamis Seni Kolaj
    Nabilah
    Оценок пока нет
  • Contoh RPH KSSR
    Contoh RPH KSSR
    Документ14 страниц
    Contoh RPH KSSR
    Criztiey Tye
    Оценок пока нет
  • Event of Instruction Teknik IL Penerangan Rasional: Kumpulan 2
    Event of Instruction Teknik IL Penerangan Rasional: Kumpulan 2
    Документ1 страница
    Event of Instruction Teknik IL Penerangan Rasional: Kumpulan 2
    Emily Angelina Charles
    Оценок пока нет
  • Nota PK
    Nota PK
    Документ18 страниц
    Nota PK
    Salasiah Said
    Оценок пока нет
  • Item PPT Sejarah THN 4 2016
    Item PPT Sejarah THN 4 2016
    Документ10 страниц
    Item PPT Sejarah THN 4 2016
    Anonymous PsZNGcUg
    Оценок пока нет
  • RPT PJ THN 3
    RPT PJ THN 3
    Документ33 страницы
    RPT PJ THN 3
    Look CW
    Оценок пока нет
  • Task
    Task
    Документ8 страниц
    Task
    Emily Angelina Charles
    Оценок пока нет
  • Misi Nasional 2006
    Misi Nasional 2006
    Документ2 страницы
    Misi Nasional 2006
    Yamuna Nadarajan
    Оценок пока нет
  • Kesan Pembakaran Terbuka
    Kesan Pembakaran Terbuka
    Документ1 страница
    Kesan Pembakaran Terbuka
    Emily Angelina Charles
    Оценок пока нет
  • Keretas Peresa Bib t4
    Keretas Peresa Bib t4
    Документ6 страниц
    Keretas Peresa Bib t4
    tawak84
    Оценок пока нет
  • Penilaian Program-4
    Penilaian Program-4
    Документ12 страниц
    Penilaian Program-4
    Emily Angelina Charles
    100% (1)
  • Nota
    Nota
    Документ23 страницы
    Nota
    Emily Angelina Charles
    Оценок пока нет
  • Topik 6
    Topik 6
    Документ7 страниц
    Topik 6
    Emily Angelina Charles
    Оценок пока нет
  • Tutorial Tajuk
    Tutorial Tajuk
    Документ1 страница
    Tutorial Tajuk
    Emily Angelina Charles
    Оценок пока нет
  • Topik 4
    Topik 4
    Документ9 страниц
    Topik 4
    Emily Angelina Charles
    Оценок пока нет
  • Penteba Item Ti Manah Ba Tanya Objektif
    Penteba Item Ti Manah Ba Tanya Objektif
    Документ10 страниц
    Penteba Item Ti Manah Ba Tanya Objektif
    Emily Angelina Charles
    Оценок пока нет
  • Tutorial (Edu 3103)
    Tutorial (Edu 3103)
    Документ43 страницы
    Tutorial (Edu 3103)
    Emily Angelina Charles
    Оценок пока нет
  • Hebat Melompat
    Hebat Melompat
    Документ7 страниц
    Hebat Melompat
    Emily Angelina Charles
    Оценок пока нет