Вы находитесь на странице: 1из 2

Hari Rabu

Masa 0700- 0730- 0800- 0830- 0900- 0930- 1000- 1020- 1050- 1120- 1150- 1220- 1250- 1320- 1350-
0730 0800 0830 0900 0930 1000 1020 1050 1120 1150 1220 1250 1320 1350 1420
Kelas Perh 1A-1D 1E,1F,1G 2F 3B

RANCANGAN PENGAJARAN MINGGU : 3 (16.01.2017 –20.01.2017)


Mata Pelajaran Tajuk Kelas / Masa Tarikh / Hari
Pendidikan Moral Kenali Moral 1A-1D (0800-0900 pagi) 18.01.2017 (Rabu)
Standard Kandungan Nilai Moral Elemen Merentasi Kurikulum
1.1 Konsep Moral Rasional
Baik Hati STEM Pendidikan Wang
Standard Pembelajaran
Kebebasan Kelestarian Global TMK
1.1.4 Menceritakan perasaan apabila
Kesederhanaan PKJR
berkelakuan baik, benar dan patut.
1.1.5 Menunjuk cara perlakuan baik, benar Bertanggungjawab
dan patut.

Objektif Pembelajaran
Pada akhir ini murid-murid akan dapat :
 Kognitif- mengetahui maksud moral melalui contoh.
 Afektif- berupaya membanding bezakan perlakuan baik, benar dan patut.
- menghuraikan kepentingan berkelakuan baik, benar dan patut.
 Psikomotor-menunjukkan perlakuan yang baik, benar dan patut dalam kehidupan.
Pendekatan / Teknik Sumber / Bahan Bantu Mengajar
Soal Jawab Buku Teks, Kad Manila
Rangka Pengajaran
Catatan
Aktiviti Pemula  Guru memeriksa kehadiran murid dan kebersihan kelas.
( 5 minit ) Guru memastikan murid membawa buku teks dan buku latihan.

Aktiviti Pengajaran Aktiviti 1 ( Pembelajaran )


(50 minit)  Set Induksi- Murid-murid diarahkan untuk memberikan nilai yang telah diajar pada proses p&p yang
lepas.
 Guru mengagihkan murid kepada 4 kumpulan untuk membuat aktiviti kumpulan dengan berdasarkan
situasi yang telah diberikan dalam buku teks.
 Murid perlu menyatakan tingkah laku baik, benar dan patut pada situasi yang telah diberikan.
 Guru menggunakan permainan roda moral secara berkumpulan untuk menguji tahap kefahaman murid
terhadap konsep moral.
 Guru membuat penerangan apabila setiap soalan telah dijawab oleh murid supaya murid faham dengan
maklumat yang disampaikan.

Aktiviti Penutup  Dua orang murid diminta untuk merumuskan pembelajaran hari ini.
( 5 minit )  Guru merumuskan hasil pembelajaran hari ini.
Refleksi

Pencapaian:

Kelemahan dan
Kekuatan:

Cadangan
Penambahbaikan:

Panduan P&P
Seterusnya:

Tandatangan
Penyemak

Вам также может понравиться