Вы находитесь на странице: 1из 1

Correct one

SMK ……………………………….
Rancangan Pengajaran Harian Sejarah Tingkatan 4

Kelas: 4A Bilangan Pelajar: /35 Tarikh: 01 Julai Hari: Isnin


Tajuk: Sejarah Kertas 2 Soalan Stuktur 1 & 2 Rujukan: RPH/Kertas Soalan Masa: 0700 -0820

Objektif Kriteria Kejayaan Pembelajaran


Murid dapat menjawab soalan dengan tepat Sebagai bukti kejayaan perbincangan:
Pengetahuan Sedia Ada Pelajar i. Semua pelajar membincangkan dan menemukan
Pelajar diberi penerangan tentang tentang: (AoL) jawapan kepada soalan struktur 1 & 2 secara
i. Rujukan kepada topik yang sudah diajarkan kolaboratif dan kooperatif
sebelum peperiksaan ii) Membentangkan / menayangkan jawapan soalan
ii. Teknik menjawab soalan soalan stuktur 1 & 2
Iii. Skema dan rubrik jawapan iii) Menyalin jawapan kepada soalan struktur 1 & 2

Sumber / BBB Semakan Pembelajaran (Berpusatkan Murid)

i. Buku Teks……. Soal Jawab ∕


ii. Buku Rujukan….. Perbincangan Pelajar ∕
iii. Buku Nota Pelajar∕ Kerja Bertulis ∕
iv. Edaran Tambahan Guru Aktiviti Kumpulan / Individu ∕
Pembelajaran Pembezaan / Differentiated
Alat / Peta Pemikiran ∕
Aktiviti Utama
Lain-Lain

Aktiviti Pembelajaran (AfL) KBAT DfL


i. Permulaan (AfL) (PbP)
ii. Guru memberi arahan dan peralatan untuk kerja kumpulan
 Pelajar duduk dalam kumpulan
iii. Pertengahan
 Perbincangan dalam kumpul
 Menyediakan jawapan dalam kumpulan
 Membentangkan jawapan yang ditemukan dan disemak oleh guru
 Menyalin jawapan yang piawai. (PbP & DfL)
iv. Penutup
 Guru membuat rumusan dan kesimpulan tentang jawapan kepada setiap bahagian
soalan struktur 1 dan 2 (AoL) (KBAT)

Refleksi
i. Objektif perbincangan jawapan pada hari ini tercapai sepenuhnya kerana semua pelajar membuat tugasan
sehingga selesai
ii. Kekuatan / Kelemahan sesi PdP kali ini ialah
Kekuatan: Pelajar berbincang dengan aktif
Kelemahan PdP hari ini ialah satu kumpulan (Kumpulan 6) – Pelajarnya tidak memberi kerjasama,
3 pelajar tidak membawa kertas soalan seperti diminta dan terpaksa berkongsi dengan rakan.
Ada kumpulan yang tidak mempunyai kelengkapan sumber utama – buku teks
iii. Cadangan – Murid membuat draf awal jawapan di rumah untuk soalan struktur seterusnya, soalan 3, 4
iv Untuk sesi perbincangan kertas soalan yang sama pada esok hari, para pelajar diminta membawa kertas
soalan yang sama, buku teks, buku rujukan dan buku nota. Pelajar yang tidak hadir, diminta kawan
mengingatkan untuk hadir.

Catatan:

Disediakan Oleh: Disemak Oleh:

Вам также может понравиться