Вы находитесь на странице: 1из 50

ND-Cummins A2300-C,EN,R

KATALOG NÁHRADNÍCH DÍLŮ


SPARE PARTS CATALOG
СПИСОК ЗАПАСНЫХ ЧАСТЕЙ

MOTOR CUMMINS A2300

ENGINE CUMMINS A2300

ДВИГАТЕЛЬ А2300

FERRIT s.r.o, Na Zbytkách 41 , Staré Město u Frýdku-Místku,


Počet stran : 48
739 01 pošta Baška, Czech Republic Number of pages : 48
Tel. +420 / 558 411 605, fax +420 / 558 411 620 Кол-во страниц : 48
Е-mail: ferrit@ferrit.cz, www.ferrit.cz
Cummins A2300 (DMZ50F)

Skupina/Group/Группа/ Řemenice klikového hřídele Varianta/Option/Вариант/


č./No./№/Nr. Crankshaft Pulley č./No./№/Nr.
1.2.2002 Ременный шкив кривошипного вала AF35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Řemenice klikového hřídele - Crankshaft pulley -


Ременный шкив кривошипного вала
Počet drážek - Number Of Grooves - Кол-во
канавок: 1

Koeficient pohonu ventilátoru - Fan drive Ratio -


Коэффициент привода вентилятора: 1.16:1
Průměr řemenice klikového hřídele - Crank Pulley
Diameter - Диаметр ременного шкива
кривошипного вала: 120 mm (мм )
Typ drážky řemenice klikového hřídele - Crank
Pulley Groove Type - Тип канавки ременного
шкива кривошипного вала: tvaru V - Vee -
формы "V"

Umístění drážky řemenice klikového hřídele Přední


strana - Crank Pulley Groove Location Front Face
Of - Размещение канавки ременного шкива
кривошипного вала Передняя
bloku - Block - сторона блока: 90 mm (мм )
Zajištění montážních otvorů pro šrouby se závity -
Threaded bolt hole mounting provision -
Обеспечение монтажных отверстий для болтов с
резьбой : 4
otvory M8 X 1.25, 60 mm šroub. kruh - holes M8 X
1.25, 60 mm bolt circ - отверстия M8 X 1.25, 60 мм
болт. кольцо

Omezení točivého momentu - Torque Limit -


Ограничение момента вращения: 57 N-M
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A2000, A2300, A2300T.
1 4900222 Rovná podložka - Washer, Plain - Прямая шайба 1
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem - Screw, Hex Flange
Head Cap - Болт с шестигранной головкой и резьбой
2 4900223 M14x1,5 1 M14 x 1.50 x 30.

Řemenice klikového hřídele - Pulley, Crankshaft -


3 4900221 Ременный шкив кривошипного вала 1
4 4900230 Pero - Key, Square - Шип 1

FERRIT s. r. o. 1 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Pomocné startovací zařízení ohřívače
Skupina/Group/Группа/ vzduchu Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Air Heater Starting Aid č./No./№/Nr.
10.02 Вспомогательная пусковая установка AH35001
воздухоподогревателя

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Pomocné startovací zařízení ohřívače vzduchu -


Air heather starting aid - Вспомогательная
пусковая установка воздухоподогревателя

Žhavicí svíčka - Glow plug - Свеча зажигания

Elektrické napětí - Voltage - Эл. напряжение : 12


Proud - Amperage - Ток: 48 (12 zesilovačů na válec
- 12 amps per cylinder - 12 усилителей на
цилиндр)
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя :
A2000, A2300, A2300T.
1 4900224 Žhavicí svíčka - Plug, Glow - Свеча зажигания 4
Elektrický konektor - Connector, Electrical -
2 4900225 Электрический разъем 1

FERRIT s. r. o. 2 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Zastupitelské schválení Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Agency Approval č./No./№/Nr.
01.06.1 Zastupitelské schválení AP35002

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Zastupitelské schválení - Agency approval -

Certifikováno - Certified By - Сертифицировано :


EPA,CARB, Eu

Použití/aplikace: Nonroad Manufacturer of record: -


Application: Nonroad Manufacturer of record: -
Použití/aplikace: Nonroad Manufacturer of record:
Kukje
Cert level: Pending (tier 2, tier 2, stage 2) - Cert
level: Pending (tier 2, tier 2, stage 2) - Cert level:
Pending (tier 2, tier 2, stage 2)
Místo výroby - Manufacturing location - Страна-
производитель: Korea
Typ paliva - Fuel Type - Тип топлива: Diesel -
Дизель
008 typ motoru - engine model - тип двигателя:
A2300
Štítek objednacího formuláře - Order blank
1 (4900481) Štítek - Dataplate - Щиток 1 dataplate - Щиток бланка-заказа 4900588
2 4900594 Nýtek - Rivet - Заклепка 4

FERRIT s. r. o. 3 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Blok motoru Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Cylinder Block č./No./№/Nr.
01.01 Блок-картер BB35002

FERRIT s. r. o. 4 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Blok motoru Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Cylinder Block č./No./№/Nr.
01.01 Блок-картер BB35002

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Blok motoru - Cylinder block - Блок-картер

Třída motoru: řady A - Engine family: A Series -


Класс двигателя: Ряда A
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A2300

Objednávejte otočný motor - Order swing engine -


(4900275) Blok motoru - Block, Cylinder - Блок-картер 1 Заказывайте вращающийся двигатель

Objednávejte otočný motor - Order swing engine -


(4900201) Blok motoru - Block, Cylinder - Блок-картер 1 Заказывайте вращающийся двигатель

Objednávejte otočný motor - Order swing engine -


1 (4900202) Blok motoru - Block, Cylinder - Блок-картер 1 Заказывайте вращающийся двигатель

Víko hlavního ložiska - Cap, Main Bearing - Крышка Objednávejte otočný motor - Order swing engine -
2 (4900203) основного подшипника 1 Заказывайте вращающийся двигатель

Víko hlavního ložiska - Cap, Main Bearing - Крышка Objednávejte otočný motor - Order swing engine -
3 (4900204) основного подшипника 4 Заказывайте вращающийся двигатель

Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M12x1,5 - Screw,


Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
4 4900205 резьбой 10 M12 x 1.50 x 75.

Protimrazová zátka - Plug, Expansion - Противоморозная


5 4900206 пробка 8
6 4900207 Šroubovací zátka - Plug, Threaded - Винтовая пробка 1
7 4900208 Upínací kolík - Pin, Roll - Прижимный штифт 1

Protimrazová zátka - Plug, Expansion - Противоморозная


8 4900576 пробка 3

Protimrazová zátka - Plug, Expansion - Противоморозная


9 4900210 пробка 1
10 4900211 Trubková zátka - Plug, Pipe - Пробка трубы 3 1/4in. PT.
11 4900212 Objímka - Bushing - Обойма 1
12 4900213 Trubková zátka - Plug, Pipe - Пробка трубы 1 1/8in. PT.
13 4900214 Vložka válce - Liner, Cylinder - Гильза цилиндра 4
14 4900215 Vodící kolík - Pin, Guide - Направляющий штифт 2

Šroub s šestihrannou hlavou a závitem - Screw, Hex Flange


15 4900480 Head Cap - Болт с шестигранной головкой и резьбой 4

Těsnicí podložka - Washer, Sealing - Уплотнительная


16 4900320 шайба 4
17 4900218 Vodicí hřídel - Shaft, Idler - Направляющий вал 1
18 4900219 Vložené kolo - Gear, Idler - Промежуточное колесо 1

Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,


Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
19 4900220 резьбой 2 M8 x 1.25 x 50

FERRIT s. r. o. 5 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Klikový hřídel Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Crankshaft č./No./№/Nr.
01.02 Кривошипный вал BP35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Klikový hřídel - Crankshaft - Кривошипный вал

Třída motoru: řady A - Engine Family: A Series -


Класс двигателя: Ряда A
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A2000, A2300, A2300T
4900709 Klikový hřídel - Crankshaft - Кривошипный вал 1
Klikový hřídel motoru - Crankshaft, Engine -
1 (4900710) Кривошипный вал двигателя 1

Rozvodové kolo klikového hřídele - Gear, Crankshaft -


2 (4900229) Распределительное колесо кривошипного вала 1
3 4900230 Pero - Key, Square - Шип 1
4 4900284 Vodicí kolík - Pin, Guide - Направляющий штифт 1
5 4900232 Hlavní ložisko - Bearing, Main - Основной подшипник 5
Objednávejte jako - Order as - Заказывайте как
(4900233) Hlavní ložisko - Bearing, Main - Основной подшипник 1 4900232.
Objednávejte jako - Order as - Заказывайте как
(4900234) Hlavní ložisko - Bearing, Main - Основной подшипник 1 4900232.

Tlačné ložisko klikového hřídele - Bearing, Crankshaft


6 4900235 Thrust - Нажимной подшипник кривошипного вала 2

Tlačné ložisko klikového hřídele - Bearing, Crankshaft Objednávejte jako - Order as - Заказывайте как
(4900236) Thrust - Нажимной подшипник кривошипного вала 1 4900235.

Tlačné ložisko klikového hřídele - Bearing, Crankshaft Objednávejte jako - Order as - Заказывайте как
(4900237) Thrust - Нажимной подшипник кривошипного вала 1 4900235.

FERRIT s. r. o. 6 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Odvětrávací systém klikové skříně Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Crankcase Breather č./No./№/Nr.
03.02 Вентиляционная система картера BR35002

FERRIT s. r. o. 7 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Odvětrávací systém klikové skříně Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Crankcase Breather č./No./№/Nr.
03.02 Вентиляционная система картера BR35002

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Odvětrávací systém klikové skříně - Crankcase


breather - Вентиляционная система картера

Typ odvětrávače: Uzavřený otvor - Breather Type:


Closed vent - Тип сапуна: Закрытое отверстие

Umístění otvorové přípojky: kryt ventilů - Vent


connection location: Valve cover - Размещение
подводки отверстия: Кожух клапанов
Třída motoru: řady A - Engine Family: A Series -
Класс двигателя: Ряда A
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A2000, A2300

Odvzdušňovací kryt - Cover, Breather -


1 4900589 Обезвоздушивающий кожух 1
Přetlakový pojistný ventil - Valve, Pressure Relief -
2 4900590 Напорный предохранительный клапан 1
Odvzdušňovací ploché těsnění - Gasker, Breather -
3 4900591 Обезвоздушивающее плоское уплотнение 1
Talíř těsnění ventilu CNT - Plate, CNT Valve Gasker -
4 4900592 Тарелка уплотнения клапана CNT 1

5 4900242 Větrací trubka - Tube, Breather - Вентиляционная труба 1


6 4900596 Hadice - Hose, Plain - Шланг 1
7 4900244 Hadicová svorka - Clamp, Hose - Хомутик шланга 2

Šroub s šestihrannou hlavou a závitem - Screw, Hex Flange


8 4900245 Head Cap - Болт с шестигранной головкой и резьбой 5
9 4900595 O-kroužek - Seal, O-Ring - О-кольцо 1

10 4900597 Větrací trubka - Tube, Breather - Вентиляционная труба 1


Odvzdušňovací přepážka - Baffle, Breather -
11 4900711 Обезвоздушивающая переборка 1

FERRIT s. r. o. 8 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Vačkový hřídel Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Camshaft č./No./№/Nr.
01.07 Кулачковый вал CG35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Vačkový hřídel - Camshaft - Кулачковый вал

Třída motoru: řady A - Engine Family: A Series -


Класс двигателя: Ряда A
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A2000, A2300, A2300T.
1 4900246 Vačka ventilu - Tappet, Valve - Кулачок клапана 8
2 4900247 Tlačná tyč - Rod, Push - Толкающая штанга 8
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,
Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
3 4900252 резьбой 2 M8 x 1.25 x 16

Nákup jednotlivých částí vačkového hřídele. -


Purschase individual camshaft pieces. - Покупка
(4900248) Vačkový hřídel - Camshaft - Кулачковый вал 1 отдельных частей кулачкового вала.

4 4900230 Pero - Key, Square - Шип 1


5 4900249 Vačkový hřídel - Camshaft - Кулачковый вал 1
Hnací kolo vačkového hřídele - Gear, Camshaft -
6 4900250 Приводное колесо кулачкового вала 1
Axiální uchycení vačkového hřídele - Bearing, Camshaft
7 4900251 Thrust - Аксиальное закрепление кулачкового вала 1

FERRIT s. r. o. 9 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Pomocný pohon předního převodového
Skupina/Group/Группа/ soukolí Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Front Gear Train Accessory Drive č./No./№/Nr.
09.04 Вспомогательный привод переднего DF35001
редуктора

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Pomocný pohon předního převodového soukolí -


Front gear train accessory drive -
Вспомогательный привод переднего редуктора

Zajištění pomocného pohonu: Žádné - Accessory


Drive Provision: None - Обеспечение
вспомогательного привода: Никакое
Počet zubů na drážce: Žádný převod ani hřídel. -
Number Of Teeth On The Spline: No Gear and
shaft. - Кол-во зубьев на канавке: Никакая
передача ни вал.

Ploché těsnění krytu pomocného pohonu - Gasket, Acc


Drive Cover - Плоское уплотнение кожуха
1 4900253 вспомогательного привода 1
Skřín odběru energie - Housing, Power Takeoff - Корпус
2 4900254 отбора энергии 1
Ploché těsnění krytu pomocného pohonu - Gasket, Acc
Drive Cover - Плоское уплотнение кожуха
3 4900729 вспомогательного привода 1
Kryt pomocného pohonu - Cover, Accessory Drive - Кохух
4 4900256 вспомогательного привода 1
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,
Hex Flange head Cap - Болт с шестигранной головкой и
5 4900288 резьбой 3 M8 x 1.25 x 30

6 4900258 Čep - Stud - Цапфа 1 M8 x 1.25 x 35

Matice s šestihranným nákružkem - Nut, Hexagon Flange -


7 4900259 Гайка с шестигранным буртиком 1 M8 x 1.25

FERRIT s. r. o. 10 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Termostat Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Thermostat č./No./№/Nr.
08.07 Термостат EC35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Termostat - Thermostat - Термостат

180 stupňů F otevírací - 180 degrees F opening -


180 градусов F открывающий
Otevírací teplota - Opening temperature -
Температура открытия: 71°C (Ц)

Plně otevřená teplota - Full open temperature -


Полностью открытая температура : 83°С
1 4900260 Termostat - Thermostat - Термостат 1

FERRIT s. r. o. 11 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Alternátor Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Alternator č./No./№/Nr.
13.02 Генератор переменного тока EE35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Alternátor - Alternator - Генератор переменного


тока

Výrobce - Manufacturer - Производитель: Korea


Delphi ASC.
Typ - Model - Тип: CS105D
El. Napětí - Voltage - Эл. напряжение : 12
Proud - Amperage - Ток: 45

Požadavky OEM na poskytnutí elektroinstalace. -


Requires OEM to provide wiring. - Требования
OEM на предоставление электрооснащения .
1 4900261 Alternátor - Alternator - Генератор переменного тока 1
2 4900262 Čep - Stud - Цапфа 1 M10 x 40

Matice s šestihranným nákružkem - Nut, Hexagon Flange -


3 4900263 Гайка с шестигранным буртиком 1 M10 x 1.50

Rozpěra alternátoru - Bracket, Alternator - Распорка


4 4900460 генератора переменного тока 1
5 4900265 Rovná podložka - Washer, Plain - Прямая шайба 1
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,
hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
6 4900266 резьбой 1 M8 x 1.25 x 30

FERRIT s. r. o. 12 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Řemen pohonu ventilátoru Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Fan Drive Belt č./No./№/Nr.
08.03 Ремень привода вентилятора FA35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Řemen pohonu ventilátoru - Fan drive belt -


Ремень привода вентилятора

Délka řemene (mm) - Belt Length (mm) - Длина


ремня (мм ): 1029 mm (мм )
Typ řemene - Belt type - Тип ремня : tvar V - Vee -
формы "V"

Koeficient pohonu ventilátoru - Fan Drive Ratio -


Коэффициент привода вентилятора: 1.16:1

Střed ventilátoru motoru - Engine fan center -


Центр вентилятора двигателя: 280 mm (мм )
Řídící průměř ventilátoru - Fan pilot diameter -
Направляющийдиаметр вентилятора: 24 mm
(мм )
1 4900271 Řemen, V - Belt, V - Ремень, V 1

FERRIT s. r. o. 13 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Pohon ventilátoru Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Fan Drive č./No./№/Nr.
08.03 Привод вентилятора FA35002

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Pohon ventilátoru - Fan drive - Привод


вентилятора

Koeficient pohonu ventilátoru - Fan Drive Ratio -


Коэффициент привода вентилятора: 1.16:1
Průměr řemenice větráku - Fan Pulley Diameter -
Диаметр ременного шкива вентилятора: 103 mm
(мм )

Požadovaný průměr klikové řemenice - Required


crank pulley diameter - Требуемый диаметр
кривошипного ременного шкива: 120 mm (мм )

Střed ventilátoru motoru - Engine fan center -


Центр вентилятора двигателя: 280 mm (мм )

Typ drážky řemenice ventilátoru - Fan Pulley


Groove Type - Тип канавки ременного шкива
вентилятора: tvaru V - Vee - формы V
Umístění řemenice ventilátoru Přední strana - Fan
Pulley Groove Location Front Face Of -
Размещение канавки ременного шкива
вентилятора Передняя сторона
bloku - Block - блока: 90 mm (мм )

Maximální točivý moment cepability - Maximum


torque cepability - Максимальный момент
вращения cepability: TBD

Řemenice ventilátoru - Pulley, Fan - Ременный шкив


1 4900272 вентилятора 1

FERRIT s. r. o. 14 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Palivový filtr Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Fuel Filter č./No./№/Nr.
06.04 Топливный фильтр FF35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Palivový filtr - Fuel filter - Топливный фильтр

Typ součástky: vložka - Element style: Cartridge -


Тип детали: втулка

Umístění filtru: pravá strana vysoko vzadu - Filter


Location: Right Side High At Rear - Размещение
фильтра: правая сторона высоко сзади
Absolutní filtrace: 9 mikronů - Absolute filtration: 9
microns - Aбсолютная фильтрация: 9 микронов
Dodavatel filtru - Filter supplier - Поставщик
фильтра: Fleetguard

Typ filtru - Filter model - Тип фильтра: FS1235


Filtrovací odstředivé zaopatření - Filter separator
provision - Фильтровальное центробежное
обеспечение : ano - yes - да

Sací zařízení filtru - Filter inlet fitting -


Всасывающий аппарат фильтра: 90 stupňů, 8
mm - 90 degrees, 8 mm - 90 градусов, 8 мм
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A2000, A2300, A2300T.
Nákup jako jednotlivých dílů. - Purchase as
individual pieces. - Покупка как отдельных
(4900274) Palivový filtr - Filter, Fuel - Топливный фильтр 1 частей.

Objednávka od Fleetguard FS1235. - Order from


1 (4900276) Palivový filtr - Filter, Fuel - Топливный фильтр 1 Fleetguard FS1235. - Заказ от Fleetguard FS1235.

Hlava palivového fitru - Head, Fuel Filter - Головка


2 4900277 топливного фильтра 1
3 4900478 O-kroužek - Seal, O Ring - О-кольцо 1
4 4900278 Hadice - Hose, Plain - Шланг 1
5 4900279 Hadicová svorka - Clamp, Hose - Хомутик шланга 2

Šroub s šestihrannou hlavou a závitem - Screw, Hex Flange


6 4900477 Head Cap - Болт с шестигранной головкой и резьбой 2
7 4900476 Rozpěra filtru - Bracket, Filter - Распорка фильтра 1
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,
Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
8 4900252 резьбой 2 M8 x 1.25 x 16

FERRIT s. r. o. 15 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Skříň setrvačníku Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Flywheel Housing č./No./№/Nr.
16.01 Корпус маховика FH35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Skříň setrvačníku - Flywheel housing - Корпус


маховика

Skříň setrvačníku SAE velikost nebo typ -


Flywheel Housing SAE Size Or Type - Корпус
маховика SAE размер или тип: #4 (№4)
Materiál skříně setrvačníku: litina - Flywheel
Housing Material: Cast Iron - Материал корпуса
маховика: чугун
Typové zabezpečení spojky: Suché - Clutch Type
Provision: Dry - Типовое обеспечение муфты :
Сухое

Převod mtg čelní k rfob - Transmission mtg face to


rfob - Převod mtg čelní k rfob: 127.1 mm (мм )
Umístění startéru - Starter location - Размещение
стартера: 4. kvadrant - 4th quadrant - 4-ый
квадрант
Součet montážního otvoru čidla: jeden - Sensor
mounting hole count: one - Сумма монтажного
отверстия датчика: один
Velikost montážního otvoru čidla - Sensor
mounting hole size - Размер монтажного
отверстия датчика: 3/4-16 UNF-2B
Typ uložení motoru - Engine Mount Type - Тип
установки двигателя: Pad.

1 4900475 Skříň setrvačníku - Housing, Flywheel - Корпус маховика 1


Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M10x0,0 - Screw,
Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
2 4900770 резьбой 10 M10 x 0.00 x 20

3 4900284 Vodicí kolík - Pin, Guide - Направляющий штифт 4

Objednávejte jednotlivé části. - Order individual


(4900285) Olejové těsnění - Seal, Oil - Масляное уплотнение 1 pieces. - Заказывайте отдельные части.
4 4900286 Nosič těsnění - Carrier, Seal - Носитель уплотнения 1
5 4900287 Olejové těsnění - Seal, Oil - Масляное уплотнение 1
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,
Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
6 4900288 резьбой 9 M8 x 1.25 x 30

FERRIT s. r. o. 16 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Deska startéru Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Starter Plate č./No./№/Nr.
16.01 Плита стартера FH35004

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Deska startéru - Starter Plate - Плита стартера

Skříň setrvačníku SAE velikost nebo typ: Startér -


Flywheel Housing SAE Size Or Type: Starter -
Корпус маховика SAE размер или тип: Стартер
deska pro 7.5 "setrvačník - plate for 7.5 "flywheel -
плита для 7.5 "маховик
Materiál skříně setrvačníku: Ocel - Flywheel
Housing Material: Steel - Материал корпуса
маховика: Сталь
Typové zabezpečení spojky: Suché - Clutch Type
Provision: Dry - Типовое обеспечение муфты :
Сухое
Uložení převodovky čelem k zadní části -
Transmission mounting face to rear face of -
Посадка редуктора торцом к задней части
bloku: TBD - block: TBD - блока: TBD
Umístění startéru: 4. kvadrant - Starter location: 4
TH quadrant - Установка стартера: 4-ый квадрант
Součet montážního otvoru čidla: žádný - Sensor
mounting hole count: none - Сумма монтажных
отверстий датчика: никакое

Typ uložení motoru: žádné - Engine Mount Type:


none - Тип установки двигателя: никакое

Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M10x0,0 - Screw,


Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
1 4900283 резьбой 6 M10 x 0.00 x 20
2 4900284 Vodicí kolík - Pin, Guide - Направляющий штифт 4

Objednávejte jednotlivé části. - Order individual


(4900285) Olejové těsnění - Seal, Oil - Масляное уплотнение 1 pieces. - Заказывайте отдельные части.

3 4900286 Nosič těsnění - Carrier, Seal - Носитель уплотнения 1


4 4900287 Olejové těsnění - Seal, Oil - Масляное уплотнение 1
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,
Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
5 4900288 резьбой 9 M8 x 1.25 x 30

6 4900771 Deska startéru - Plate, Starter - Плита стартера 1

FERRIT s. r. o. 17 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Uložení palivového čerpadla Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Fuel Pump Mounting č./No./№/Nr.
05.03 Установка топливного насоса FP35002

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Uložení palivového čerpadla - Mounting, fuel


pump - Установка топливного насоса

Třída motoru: řady A - Engine Family: A Series -


Класс двигателя: Ряда A
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A2000, A2300, A2300T
Typ palivového čerpadla: Rotační - Fuel Pump
Type: Rotary - Тип топливного насоса :
Роторный
Výrobce čerpadla/typ: Doowonk/KT- Pump
manufacturer/model: Doowonk/KT-
Производитель насоса /тип: Doowonk/KT-
VE410F2800 rnp.
1 4900290 Čep - Stud - Цапфа 3 M8 x 1.25 x 30

Matice s šestihranným nákružkem - Nut, Hexagon Flange -


2 4900259 Гайка с шестигранным буртиком 4 M8 x 1.25
3 4900292 O-kroužek - Seal, O-Ring - О-кольцо 1
Ozubené kolo palivového čerpadla - Gear, Fuel Pump -
4 4900293 Зубчатое колесо топливного насоса 1
Pojistná podložka - Washer, Lock - Предохранительная
5 4900294 шайба 1
Matice s šestihranným nákružkem - Nut, Hexagon Flange -
6 4900295 Гайка с шестигранным буртиком 1 M12 x 1.75
7 4900296 Rozpěra čerpadla - Bracket, Pump - Распорка насоса 1
8 4900297 Rozpěra čerpadla - Bracket, Pump - Распорка насоса 1
Šroub s šestihrannou hlavou - Screw, Hexagon Head Cap -
9 4900324 Болт с шестигранной головкой 1 M8 x 1.25 x 16

Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M10x0,0 - Screw,


10 4900298 Hexagon Head Cap - Болт с шестигранной головкой 2 M10 x 0.00 x 16
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,
11 4900252 Hexagon Head Cap - Болт с шестигранной головкой 2 M8 x 1.25 x 16

FERRIT s. r. o. 18 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Vstřikovací palivové čerpadlo Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Fuel Injection Pump č./No./№/Nr.
05.21 Впрыскивающий топливный насос FP35004

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Palivové čerpadlo - Fuel pump - Топливный насос

Jmenovitý výkon - Rated power - Номинальная


мощность : 37 KW (50 HP) at 2800 RPM
Typ palivového čerpadla: Rotační čerpadlo - Fuel
Pump Type: Rotary pump - Тип топливного
насоса : Роторный насос
Výrobce/typ - Manufacturer/model -
Производитель/тип: Doowon/KT-VE410F2800 rnp
Aplikace/použití: Non-Road. - Application: Non-
Road. - Применение : Non-Road.

Vstřikovací palivové čerpadlo - Pump, Fuel Injection -


1 4900482 Впрыскивающий топливный насос 1
Ploché/lícované kotoučové pero - Key, Plain Woodruff -
2 4900565 Ploché/lícované дисковый шип 1

FERRIT s. r. o. 19 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Palivové vedení Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Fuel Plumbing č./No./№/Nr.
06.03 Топливный контур FT35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Palivové vedení - Fuel plumbing - Топливный


контур

Třída motoru: Řady A - Engine Family: A Series -


Класс двигателя: Ряда A
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A2000, A2300, A2300T.
Napájecí potrubí vstřikování paliva - Tube, Injector Fuel
1 4900299 Supply - Питающий трубопровод впрыска топлива 1 Pro válec č.1 - For cylinder #1 - Для цилиндра № 1

Napájecí potrubí vstřikování paliva - Tube, Injector Fuel


2 4900300 Supply - Питающий трубопровод впрыска топлива 1 Pro válec č.2 - For cylinder #2 - Для цилиндра № 2

Napájecí potrubí vstřikování paliva - Tube, Injector Fuel


3 4900301 Supply - Питающий трубопровод впрыска топлива 1 Pro válec č.3 - For cylinder #3 - Для цилиндра № 3

Napájecí potrubí vstřikování paliva - Tube, Injector Fuel


4 4900302 Supply - Питающий трубопровод впрыска топлива 1 Pro válec č.4 - For cylinder #4 - Для цилиндра № 4
5 4900755 Svorka potrubí - Clamp, Tube - Зажим трубопровода 1
Matice s šestihranným nákružkem - Nut, Hexagon Flange -
6 4900463 Гайка с шестигранным буртиком 2
Rozdělovací palivové potrubí - Manifold, Fuel -
7 4900305 Распределительный топливный трубопровод 1
Ploché těsnění rozdělovacího palivového potrubí - Gasket,
Fuel Manifold - Плоское уплотнение распределительного
8 4900306 топливного трубопровода 4
Pravidelná šestihranná matice - Nut, Regular Hexagon -
9 4900307 Шестигранная гайка 4 M12 x 1.50.

Palivové výtokové potrubí - Tube, Fuel Drain - Топливный


10 4900308 выпускной трубопровод 1
11 4900309 Hadicová svorka - Clamp, Hose - Хомутик шланга 2
12 4900310 Konektor Banjo - Connector, Banjo - Разъем "Банё" 1
Rozpěra palivového vedení - Bracket, Fuel Plumbing -
13 4900462 Распорка топливного контура 2
14 4900756 Svorka trubky - Clamp, Tube - Зажим трубопровода 1

FERRIT s. r. o. 20 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Odpojovací ventil přívodu paliva
Skupina/Group/Группа/ Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr.
Fuel Shutoff Valve č./No./№/Nr.
05.06 Разъединительный клапан подвода FV35001
топлива

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Odpojovací ventil přívodu paliva - Fuel shutoff


valve - Разъединительный клапан подвода
топлива

Aktivace ventilu: Elektrická - Valve activation:


Electrical - Активация клапана: Электрическая
El. Napětí - Voltage - Эл. напряжение : 12

Proud - Amperage - Ток: 0.32

Požadavky OEM na poskytnutí elektroinstalace. -


Requires OEM to provide wiring. - Требования
OEM на предоставление электрооснащения .

FERRIT s. r. o. 21 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Setrvačník Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Flywheel č./No./№/Nr.
16.02 Маховик FW35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Setrvačník - Flywheel - Маховик

Kompatibilní skříň setrvačníku - Compatible


flywheel housing - Совместимый корпус
маховика
SAE velikost nebo typ - SAE size or type - SAE
размер или тип: SAE 4
SAE velikost spojky - SAE clutch size - SAE
размер муфты : 254 mm
Zvláštní hnací hardware: žádný - Unique Drive
Hardware: None - Особый ведущий hardware:
никакой
Průměr otvoru vodícího ložiska - Pilot Bearing Bore
Diameter - Диаметр направляющего
подшипника: 42 mm (мм )
Rozteč ozubeného věnce - Ring gear pitch - Шаг
зубчатого венца: 322.58
Počet zubů ozubeného věnce - Ring gear tooth
count - Кол-во зубьев зубчатого венца: 127.

Šroub s šestihrannou hlavou - Screw, Hexagon Head Cap -


1 4900311 Болт с шестигранной головкой 6 M10 x 1.25 x 47

4900713 Setrvačník - Flywheel - Маховик 1


Kupujte jako setrvačník/soukolí ozubeného věnce.
- Purchase as flywheel/ring gear assembly. -
Покупать как маховик/передачу зубчатого
2 (4900714) Setrvačník - Flywheel - Маховик 1 венца.

Ozubený věnec setrvačníku - Gear, Flywheel Ring -


3 4900314 Зубчатый венец маховика 1

FERRIT s. r. o. 22 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Přední víko soukolí Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Front Gear Cover č./No./№/Nr.
01.06 Передняя крышка зубчатой передачи GG35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Přední víko soukolí - Front gear Cover - Передняя


крышка зубчатой передачи

Třída motoru: řady A - Engine Family: A Series -


Класс двигателя: Ряда A
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A2000, A2300, A2300T.
Deska víka soukolí - Plate, Gear Cover - Щит крышки
1 4900315 зубчатой передачи 1

Objednávejte jednotlivé části. - Order individual


(4900316) Přední víko - Cover, Front - Передняя крышка 1 pieces. - Заказывайте отдельные части.
2 4900317 Přední víko - Cover, Front - Передняя крышка 1
3 4900318 Olejové těsnění - Seal, Oil - Масляное уплотнение 1
Víko pomocného pohonu - Cover, Accessory Drive -
4 4900256 Крышка вспомогательного привода 2
Ploché těsnění víka pomocného pohonu - Gasker, Acc Drive
Cover - Плоское уплотнение крышки вспомогатлеьного
5 4900729 привода 2
6 4900600 Čep - Stud - Цапфа 4
Těsnicí podložka - Washer, Sealing - Уплотнительная
7 4900320 шайба 5
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x0,0 - Screw, Hex
Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
8 4900321 резьбой 4 M8 x 0.00 x 14
9 4900323 O-kroužek - Seal, O Ring - О-кольцо 2
Šroub s šestihrannou hlavou - Screw, Hexagon Head Cap -
10 4900324 Болт с шестигранной головкой 3 M8 x 1.25 x 16

Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,


Hexagon Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
11 4900252 резьбой 1 M8 x 1.25 x 16

Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,


Hexagon Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
12 4900325 резьбой 3 M8 x 1.25 x 60

Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,


Hexagon Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
13 4900326 резьбой 2 M8 x 1.25 x 90

FERRIT s. r. o. 23 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,
Hexagon Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
14 4900327 резьбой 7 M8 x 1.25 x 85
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,
Hexagon Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
15 4900328 резьбой 1 M8 x 1.25 x 50
Matice s šestihranným nákružkem - Nut, Hexagon Flange -
16 4900259 Гайка с шестигранным буртиком 4 M8 x 1.25

FERRIT s. r. o. 24 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Hlava válce Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Cylinder Head č./No./№/Nr.
02.01 Головка цилиндра HH35001

FERRIT s. r. o. 25 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Hlava válce Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Cylinder Head č./No./№/Nr.
02.01 Головка цилиндра HH35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Hlava válce - Cylinder head - Головка цилиндра

Třída motoru: řady A - Engine Family: A Series -


Класс двигателя: Ряда A
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A2000, A2300
4900715 Hlava válce - Head, Cylinder - Головка цилиндра 1
1 (4900337) Sací ventil - Valve, Intake - Всасывающий клапан 4
2 (4900338) Výfukový ventil - Valve, Exhaust - Выпускной клапан 4
3 4900339 Upínací kolík - Pin, Roll - Прижимный штифт 2
Těsnění dříku ventilu - Seal, Valve Stem - Уплотнение
4 4900340 стержня клапана 8
5 4900341 Pružina ventilu - Spring, Valve - Пружина клапана 8
Miska pružiny ventilu - Retainer, Valve Spring - Тарелка
6 4900342 пружины клапана 8
Upínací pouzdro ventilu - Collet, Valve - Зажимная гильза
7 4900343 клапана 16
Komora nepřímého vstřikování (idi). - Indirect
Vstřikovací komora - Chmber, Injection - Впрыскивающая injection chamber (idi). - Камера непрямого
8 (4900718) камера 4 врпыскивания (idi).
Prodáváno v montážních celcích vyššího stupně
nebo sadách. - Sold in higher level assembly or kit.
- Продается в монтажных узлах высшей степени
(4900716) Hlava válce - Head, Cylinder - Головка цилиндра 1 или наборах.

9 4900211 Trubková zátka - Plug, Pipe - Пробка трубы 4 1/4in. PT.

Protimrazová zátka - Plug, Expansion - Противоморозная


10 4900336 пробка 4
Vedení dříku ventilu - Guide, Valve Stem - Направляющая
11 (4900331) стержня клапана 4
Vedení dříku ventilu - Guide, Valve Stem - Направляющая
12 (4900332) стержня клапана 4
Sedlo ventilu sání motoru - Seat, Engine Intake Valve -
13 (4900333) Седло клапана всасывания двигателя 4
Sedlo ventilu výfuku motoru - Seat, Engine Exhaust Valve -
14 (4900334) Седло клапана выхлопа двигателя 4
Protimrazová zátka - Plug, Expansion - Противоморозная
15 4900335 пробка 2
16 4900213 Trubková zátka - Plug, Pipe - Пробка трубы 5 1/8in. PT.
Prodáváno v montážních celcích vyššího stupně
nebo sadách. - Sold in higher level assembly or kit.
- Продается в монтажных узлах высшей степени
17 (4900717) Hlava válce - Head, Cylinder - Головка цилиндра 1 или наборах.

18 4900577 Zátka motoru - Plug, Drive - Пробка двигателя 4


Ploché těsnění hlavy válce - Gasket, Cylinder Head -
19 4900345 Плоское уплотнение головки цилиндра 1
Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
20 4900346 резьбой 14 M11 x 1.50 x 0
Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
21 4900347 резьбой 4 M11 x 1.50 x 92
22 4900344 Čepička ventilu - Cap, Valve - Колпачок клапана 8

FERRIT s. r. o. 26 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Vstřikovač Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Injector č./No./№/Nr.
06.01 Впрыскивающее устройство II35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Vstřikovač - Injector - Впрыскивающее


устройство

Třída motoru: Řady A - Engine Family: A Series -


Класс двигателя: Ряда A
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A2000, A2300, A2300T.

4900354 Vstřikovač - Injector - Впрыскивающее устройство 4


1 (4900355) Vstřikovač - Injector - Впрыскивающее устройство 1
Těsnění vstřikovače - Seal, Injector - Уплотнение
2 4900464 впрыскивающего устройства 1
3 4900465 Mezikus - Spacer - Переходник 1

FERRIT s. r. o. 27 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)

Skupina/Group/Группа/ Vzduchové sací potrubí Varianta/Option/Вариант/


č./No./№/Nr. Air Intake Manifold č./No./№/Nr.
10.01 Воздушный всасывающий трубопровод IM35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Vzduchové sací potrubí - Air intake manifold -


Воздушный всасывающий трубопровод

Přípojka přívodu vzduchu - Air intake connection -


Ввод подвода воздуха: Cast- in
Směr přípojky: Přímo nahoru - Connection
Orientation: Straight Up - Направление ввода:
Прямо вверх
Umístění přípojky: Střed potrubí - Connection
Location: Center Of Manifold - Размещение
ввода: Середина трубопровода
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A2000, A2300, A2300T.

Vzduchové sací potrubí - Manifold, Air Intake -


1 4900352 Воздушный всасывающий трубопровод 1
Ploché těsnění sacího potrubí - Gasket, Intake Manifold -
2 4900353 Плоское уплотнение всасывающего трубопровода 1
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,
hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
3 4900288 резьбой 5 M8 x 1.25 x 30

FERRIT s. r. o. 28 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Zvedací zařízení Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Lifting Arrangement č./No./№/Nr.
17.06 Подъемное приспособление LA35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Zvedací zařízení - Lifting arrangement -


Подъемное приспособление

Rozpěrka vybavena: Zadní - Bracket provided:


Rear - Оснащение распоркой : Заднее

Umístění zadní rozpěrky: Pravá zadní strana hlavy


válce - Rear bracket location: Right rear of cylinder
head - Размещение задней распорки : Правая
задняя сторона головки цилиндра

alternátoru. - Front lifting bracket is part of the


alernator mounting. - Передняя подъемная
распорка является частью установки генератора
переменного тока.

1 4900358 Zvedací rozpěra - Bracket, Lifting - Подъемная распорка 1


Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,
Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
2 4900252 резьбой 2 M8 x 1.25 x 16

FERRIT s. r. o. 29 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Filtr mazacího oleje Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Lube Oil Filter č./No./№/Nr.
07.03 Фильтр смазочного масла LF35002

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Palivový filtr - Fuel filter - Топливный фильтр

Typ filtru: Plněprůtoková rotace- na -


Filter type: Full flow spin- on - Тип фильтра:
Ротация полной проточности - na

Umístění: Pravá strana dole - Location: Right Side


Low - Размещение : Правая сторона внизу
Směr: Horizontální - Orientation: Horizontal -
Направление: Горизонтальное
Dodavatel filtru - Filter supplier - Поставщик
фильтра: Fleetguard

Typ filtru - Filter model - Тип фильтра: LF16034


Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A1400, A1700, A2000, A2300.
Hlava filtru mazacího oleje - Head, Lub Oil Filter - Головка
1 4900754 фильтра смазочного масла 1
Ploché těsnění hlavy filtru - Gasket, Filter Head - Плоское
2 4900484 уплотнение головки фильтра 1
Objednat od Fleetguard LF16034 - Order from
Vložka filtru mazacího oleje - Element, Lub Oil Filter - Fleetguard LF16034 - Заказать у Fleetguard
3 (4900378) Фильтрующий элемент смазочного масла 1 LF16034

Šroub s šestihrannou hlavou a závitem - Screw, Hex Flange


4 4900485 Head Cap - Болт с шестигранной головкой и резьбой 3
5 4900486 Čep - Stud - Цапфа 1
6 4900323 O-kroužek - Seal, O Ring - О-кольцо 1
Pravidelná šestihranná matice - Nut, Regular Hexagon -
7 4900487 Шестигранная гайка 1

FERRIT s. r. o. 30 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Měřidlo hladiny oleje Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Oil Level Gauge č./No./№/Nr.
07.02 Измеритель уровня масла LG35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Měřidlo hladiny oleje - Oil level gauge -


Измеритель уровня масла

Umístění měrky: pravá strana nízko - Dipstick


location: right side short - Размещение
измерителя: Правая сторона низко
Typ olejové vany: Nestrukturovaná - Oil pan type:
Non-structural -
Umístění nádrže: plně - Sump location: full -
Размещение бака: полностью
Úhel výkonu motoru (stupně) - Engine power
angle (deg) - Угол мощности двигателя
Sklon motoru (stupně) - Engine tilt (deg) - Наклон
двигателя (градусы): 0

Trubka olejového měřidla - Tube, Oil Gauge - Труба


1 4900381 масляного измерителя 1
2 4900380 Měrka - Dipstick - Измеритель 1

FERRIT s. r. o. 31 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Čerpadlo mazacího oleje Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Lube Oil Pump č./No./№/Nr.
07.06 Насос смазочного масла LР35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Olejové čerpadlo - Lubricating oil pump -


Масляный насос

Třída motoru: Řady A - Engine Family: A Series -


Класс двигателя: Ряда A
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A1400, A1700, 12000, A2300

A2300T.
Olejové čerpadlo - Pump, Lubricating Oil - Масляный
4900567 насос 1
Olejové čerpadlo - Pump, Lubricating Oil - Масляный
1 (4900384) насос 1
Ozubené kolo olejového čerpadla - Gear, Lubricating Oil
2 (4900385) Pump - Зубчатое колесо масляного насоса 1
Ploché těsnění olejového čerpadla - Gasket, Lub Oil Pump -
3 4900386 Плоское уплотнение масляного насоса 1
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M6x1,00 - Screw,
Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
4 4900387 резьбой 4 M6 x 1.00 x 25

FERRIT s. r. o. 32 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Ústrojí plnicího hrdla oleje Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Oil Filler Arrangement č./No./№/Nr.
07.02 Аппарат маслоналивного патрубка ОВ35001

FERRIT s. r. o. 33 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Ústrojí plnicího hrdla oleje Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Oil Filler Arrangement č./No./№/Nr.
07.02 Аппарат маслоналивного патрубка ОВ35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Ústrojí plnicího hrdla oleje - Oil fill arrangement -


Аппарат маслоналивного патрубка

Umístění plnění oleje: Dva jeden na čele víka


ventilu, - Oil Fill Locations: Two one on valve
cover - Размещение наполнения масла: Два один
на торце крышки клапана,
jeden na pravé straně předního víka soukolí. -
front, one on right side of front gear cover. - один
на правой стороне передней крышки зубчатой
передачи.
4900388 Plnicí hrdlo - Cap, Filler - Маслоналивной патрубок 2
Nakupujte jako - Purchase as - Покупать как
1 (4900389) Plnicí hrdlo - Cap, Filler - Маслоналивной патрубок 1 4900388.

Těsnění - kroužek - Seal, Rectangular Ring - Уплотнение -


2 4900390 кольцо 1

FERRIT s. r. o. 34 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Olejová vana Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Oil Pan č./No./№/Nr.
07.01. Масляная ванна OP35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Olejová vana - Oil pan - Масляная ванна

Typ olejové vany: Nestrukturální - Oil pan type:


Non-structural - Тип масляной ванны: Целостная
Umístění nádrže: plně - Sump location: Full -
Размещение бака: Полностью
Limity hranatosti/šikmosti: - Angularity Limits: -
Границы угловатости/наклона:

Průběžný: 20 stupňů všemi směry - Continuous: 20


Degrees All directions - Регулярный: 20 градусов
всеми направлениями
směry - Intermittent (less than TBD minutes): 30
degrees all directions - Переменный (меньше
чем TBD минут): 30 градусов всеми
направлениями
Obsah oleje: 6.5 litrů vysoký - Oil capacity: 6.5 litre
high - Содержание масла: 6.5 литров высокий

4.5 litrů nízký - 4.5 litre low - 4.5 литров низкий


Umístění výtoku: Dno - Drain Location: Bottom -
Размещение выхода: Днище
Materiál olejové vany: - Oil pan material: -
Материал масляной ванны:
Adaptér: Hliník - Adapter: Aluminum - Адаптер:
алюминий
Vana: Ocel - Pan: Steel - Ванна: Сталь
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A2000, A2300, A2300T.
1 4900391 Olejová vana - Pan, Oil - Масляная ванна 1
2 4900392 Magnet - Magnet - Магнит 1
3 4900393 Šroubovací zátka - Plug, Threaded - Винтовая пробка 1
4 4900323 O-kroužek - Seal, O Ring - О-кольцо 1
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x0,0 - Screw, Hex
Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
5 4900321 резьбой 4 M8 x 0.00 x 14
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,
Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
6 4900394 резьбой 2 M8 x 1.25 x 40

FERRIT s. r. o. 35 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Ploché těsnění sacího potrubí mazacího oleje - Gasket, Lub
Oil Suction Tu - Плоское уплотнение всасывающего
7 4900395 трубопровода смазочного масла 1
Sací potrubí mazacího oleje - Tube, Lub Oil Suction -
8 4900396 Всасывающий трубопровод смазочного масла 1
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,
Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
9 4900397 резьбой 2 M8 x 1.25 x 35
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,
Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
10 4900319 резьбой 1 M8 x 1.25 x 12
Adaptér olejové vany - Adapter, Oil Pan - Адаптер
11 4900398 масляной ванны 1
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,
Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
12 4900257 резьбой 2 M8 x 1.25 x 25
Šroub s hlavou uchycení podložky - Screw, Captive Washer
13 4900220 Cap - Болт с головкой прикрепления шайбы 22 M8 x 1.25 x 50

FERRIT s. r. o. 36 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Píst motoru Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Engine Piston č./No./№/Nr.
01.05 Поршень двигателя PN35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Píst motoru - Engine piston - Поршень двигателя

Třída motoru: Řady A - Engine Family: A Series -


Класс двигателя: Ряда A
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A2300, A2300T

4900472 Píst motoru - Piston, Engine - Поршень двигателя 4


Objednávejte jako pístní sadu - Order as piston kit -
1 (4900399) Píst motoru - Piston, Engine - Поршень двигателя 1 Заказывайте как поршневый набор 4900472.

Sada pístních kroužků - Set, Piston Ring - Набор


4900400 поршневых колец 1
Pístní těsnící kroužek - Ring, Compression Piston - Objednávejte jako sadu kroužků - Order as ring set -
2 (4900401) Поршневое уплотнительное кольцо 1 Заказывайте как набор колец 4900400.
Pístní těsnící kroužek - Ring, Compression Piston - Objednávejte jako sadu kroužků - Order as ring set -
3 (4900402) Поршневое уплотнительное кольцо 1 Заказывайте как набор колец 4900400.

Mazací pístní kroužek - Ring, Oil Piston - Смазочное Objednávejte jako sadu kroužků - Order as ring set -
4 (4900403) поршневое кольцо 1 Заказывайте как набор колец 4900400.

5 4900404 Pístní čep - Pin, Piston - Поршневая цапфа 4


Pojistný kroužek - Ring, Retaining - Предохранительное
6 4900468 кольцо 8
Ložisko ojnice - Bearing, Connecting Rod - Подшипник
7 4900563 шатуна 4
Prodáváno v montážních celcích vyššího stupně
Ložisko ojnice - Bearing, Connecting Rod - Подшипник nebo sadách. - Sold in higher level assembly or kit.
(4900410) шатуна 8 - Продается в монтажных узлах высшей степени
Objednávejte jako ojniční sadu - Order as
Ojnice motoru - Rod, Engine Connecting - Шатун connecting rod set - Заказывайте как комплект
(4900406) двигателя 4 шатуна 4900560.

Šroub s šestihranou hlavou - Screw, hexagon Head Cap -


8 4900408 Болт с шестигранной головкой 2
9 (4900409) Objímka - Bushing - Обойма 1
Ojnice motoru - Rod, Engine Connecting - Шатун
10 (4900407) двигателя 1

FERRIT s. r. o. 37 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Vahadlo Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Rocker Lever č./No./№/Nr.
03.01 Балансир RL35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Vahadlo - Rocker Lever - Балансир

Třída motoru: Řady A - Engine Family: A Series -


Класс двигателя: Ряда A
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A2000, A2300, A2300T.
Objednávejte jednotlivé části. - Order individual
(4900411) Vahadlo - Lever, Rocker - Балансир 1 pieces. - Заказывайте отдельные части.
1 4900412 Opora vahadla - Support, Rocker Lever - Опора балансира 1
2 4900413 Opora vahadla - Support, Rocker Lever - Опора балансира 3

3 4900414 Tlačná pružina - Spring, Compression - Пружина сжатия 3


4 4900415 Hřídel vahadla - Shaft, Rocker Lever - Вал балансира 1
5 4900416 Vahadlo - Lever, Rocker - Балансир 8
Seřizovací šroub vahadla - Screw, Rkr Lever Adjusting -
6 4900417 Регулировочный болт балансира 8
Seřizovací matice ventilu - Nut, Valve Adjusting -
7 4900418 Регулировочная гайка клапана 8 M8 x 1.00

Drážkový stavěcí šroub - Screw, Slotted Set -


8 4900419 Регулировочный стопорный болт 1 M8 x 1.25 x 10

Pojistný kroužek - Ring, retaining - Предохранительное


9 4900420 кольцо 2
10 4900421 Čep - Stud - Цапфа 4
Pojistná podložka - Washer, Lock - Предохранительная
11 4900422 шайба 4
Pravidelná šestihranná matice - Nut, Regular Hexagon -
12 4900423 Шестигранная гайка 4 M12 x 0.00

FERRIT s. r. o. 38 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Rozběhový motor Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Starting Motor č./No./№/Nr.
13.05 Пусковой двигатель ST35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Rozběhový motor - Starting motor - Пусковой


двигатель

Výrobce - Manufacturer - Производитель: Nippon


Denso
Typ - Model - Тип: TBD

El. Napětí - Voltage - Эл. напряжение : 12


Výkon - Power - Мощность: 1.7. KW
Požadavky OEM na poskytnutí elektroinstalace. -
Requires OEM to provide wiring. - Требования
OEM на предоставление электрооснащения .

1 4900574 Rozběhový motor - Motor, Starting - Пусковой двигатель 1 Válec č. 2 - Cylinder #2 - Цилиндр № 2

Šroub s hlavou uchycení podložky - Screw, Captive Washer


2 4900746 Caps - Болт с головкой прикрепления шайбы 2 M12 x 30

FERRIT s. r. o. 39 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Instalace turbodmychadla Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Turbocharger Plumbing č./No./№/Nr.
10.06.2 Установка турбонагнетателя TP35002

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Instalace turbodmychadla - Turbocharger


plumbing - Установка турбонагнетателя

Pouze trubková zátka - Pipe plug only - Только


пробка трубопровода
Třída motoru: Řady A - Engine Family: A Series -
Класс двигателя: Ряда A
Typ motoru - Engine Mode - Тип двигателя:
A1400, A1700, A2000, A2300.
Šroub s šestihrannou hlavou - Screw, Hexagon head Cap -
1 4900753 Болт с шестигранной головкой 1
Konektorové těsnění banjo - Seal, Banjo Connector -
2 4900429 Разъемное уплотнение "Banjo" 1
3 4900488 Trubková zátka - Plug, Pipe - Пробка трубопровода 1

FERRIT s. r. o. 40 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Ventilový kryt Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Valve Cover č./No./№/Nr.
03.01.1 Крышка клапана VC35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Ventilový kryt - Valve cover - Крышка клапана

Umístění plnění oleje: Mezi 1. a 2. válcem - Oil Fill


Location: Between 1 And 2 Cylinder - Размещение
наполнения масла: Между 1-ым и 2-ым
цилиндром
Umístění odvzduš. Vent.: Mezi 3. a 4. válcem -
Breather Vent Location: Between 3 And 4 Cylinder -
Размещение продув. клапана: Между 3-им и 4-
ым цилиндром

Materiál ventilového krytu: Částečně hliník - Valve


cover material: Cast aluminum - Материал крышки
клапана: Частично алюминий
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A2000, A2300, A2300T.
1 4900578 Ventilový kryt - Cover, Valve - Крышка клапана 1
Ploché těsnění ventilového krytu - Gasket, Valve Cover -
2 4900744 Плоское уплотнение крышки клапана 1
Šestihranná zavřená matice - Nut, Hexagon Cap -
3 4900440 Шестигранная колпачковая гайка 4
4 4900441 O-kroužek - Seal, O Ring - О-кольцо 4

FERRIT s. r. o. 41 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Přípojka výstupu vody Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Water Outlet Connection č./No./№/Nr.
08.07.1 Присоединение выпуска воды WO35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Přípojka výstupu vody - Water outlet connection -


Присоединение выпуска воды

Umístění: vrchní část vodního čerpadla - Location:


top ot water pump - Размещение : Верхняя часть
водяного насоса
Směr: Vertikální - Orientation: Vertical -
Направление: Вертикальное
Úhel: Přímý - Angle: straight - Угол: Прямой
Průměr výstupu (OD) - Outlet diameter (OD) -
Диаметр выхода (OD): 28 mm (мм )
Přípojka výstupu vody - Connection, Water Outlet -
1 4900442 Присоединение выпуска воды 1
Ploché těsnění vodního čerpadla - Gasket, Water Pump -
2 4900443 Плоское уплотнение водяного насоса 1
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,
Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
3 4900444 резьбой 2 M8 x 1.25 x 18

FERRIT s. r. o. 42 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Vodní čerpadlo Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Water Pump č./No./№/Nr.
08.01 Водяной насос WP35001

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Vodní čerpadlo - Water pump - Водяной насос

Střed ventilátoru motoru - Engine fan center -


Середина вентилятора двигателя: 280mm (мм )
Přívodní průměr (OD) - Inlet diameter (OD) -
Впускной диаметр (OD): 28 MM 28mm (мм )
Zásoba chlazení Coolant supply/return ports -
Coolant supply/return ports - Zásoba chlazení
Coolant supply/return ports: 3/8 IN NPTF
Přípojka teploty chladící kapaliny - Coolant
Temperature Connection - Присоединение
температуры охлаждающей жидкости: 1/2in
Sada vodního čerpadla - Kit, Water Pump - Комплект
4900469 водяного насоса 1
Prodáváno v montážních celcích vyššího stupně
nebo sadách. - Sold in higher level assembly or kit.
- Продается в монтажных узлах высшей степени
1 (4900445) Vodní čerpadlo - Pump, Water - Водяной насос 1 или наборах.

2 4900446 O-kroužek - Seal, O-Ring - О-кольцо 1


Ploché těsnění vodního čerpadla - Gasket, Water Pump -
3 4900447 Плоское уплотнение водяного насоса 1
Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,
Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
4 4900448 резьбой 3 M8 x 1.25 x 55

Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,


Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
5 4900325 резьбой 1 M8 x 1.25 x 60
6 4900424 Trubková zátka - Plug, Pipe - Пробка трубопровода 3 NPTF 3/8
7 4900470 Trubková zátka - Plug, Pipe - Пробка трубопровода 1 NPTF 1/2

FERRIT s. r. o. 43 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Výfukové potrubí Varianta/Option/Вариант/
č./No./№/Nr. Exhaust Manifold č./No./№/Nr.
11.01 Выхлопной трубопровод XM35002

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Výfukové potrubí - Exhaust manifold - Выхлопной


трубопровод

Výfuková přípojka - Exhaust connection -


Присоединение выхлопа: Cast-in
Směr přípojky: Přímo nahoru - Connection
Orientation: Straight Up - Направление
присоединения: Прямо вверх
Umístění přípojky: Zadní část potrubí - Connection
Location: Rear Of manifold - Размещение
присоединения: Задняя часть трубопровода
Popis upevňovací příruby: 2-šroubové - Mounting
flange description: 2-bolt - Описание крепежного
фланца: 2-болтовое
Průměr výstupu (OD) - Outlet diameter (OD) -
Диаметр выхода (OD): 42 MM (мм )
Maximální užitá hmotnost - Maximum applied
weight - Максимальный полезный вес: TBD
Typ motoru - Engine Model - Тип двигателя:
A2000, A2300.
Výfukové potrubí - Manifold, Exhaust - Выхлопной
1 4900503 трубопровод 1
Ploché těsnění výfukového potrubí - Gasket, Exhaust
Manifold - Плоское уплотнение выхлопного
2 4900450 трубопровода 2
Matice s šestihranným nákružkem - Nut, Hexagon Flange -
3 4900259 Гайка с шестигранным буртиком 4 M8 x 1.25

Šroub s šestihrannou hlavou a závitem M8x1,25 - Screw,


Hex Flange Head Cap - Болт с шестигранной головкой и
4 4900394 резьбой 4 M8 x 1.25 x 40
5 4900570 Čep - Stud - Цапфа 2
6 4900571 Čep - Stud - Цапфа 2

FERRIT s. r. o. 44 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Sady plochých těsnění
č./No./№/Nr. Gasket Sets
17.02 Набор плоских уплотнений

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

Typy - Models - Типы: A2000, A2300, A2300T


Sada plochých těsnění - Gasket Set - Набор плоских
4900557 уплотнений 1
Těsnící podložka - Washer, Sealing - Уплотнительная
4900320 шайба 9
Ploché těsnění krytu pohonu - Gasket, Acc Drive Cover -
4900253 Плоское уплотнение кожуха привода 1
Ploché těsnění krytu pohonu - Gasket, Acc Drive Cover -
4900729 Плоское уплотнение кожуха привода 3
Ploché těsnění tachometru - Gasket, Tachometer - Плоское
4900730 уплотнение спидометра 1
Těsnící podložka - Washer, Sealing - Уплотнительная
4900269 шайба 3
4900287 Olejové těsnění - Seal, Oil - Масляное уплотнение 1
4900292 O-kroužek - Seal, O-Ring - О-кольцо 1
Ploché těsnění rozdělovacího vedení paliva - Gasket, Fuel
Manifold - Плоское уплотнение rozdělovacího vedení
4900306 paliva 4
4900318 Olejové těsnění - Seal, Oil - Масляное уплотнение 1
4900323 O-kroužek - Seal, O-Ring - О-кольцо 2
Těsnění dříku ventilu - Seal, Valve Stem - Уплотнение
4900340 стержня клапана 8
Ploché těsnění hlavy válce - Gasket, Cylinder head -
4900345 Плоское уплотнение головки цилиндра 1
Ploché těsnění sacího potrubí - Gasket, Intake Manifold -
4900353 Плоское уплотнение всасывающего трубопровода 1
Těsnění vstřikovače - Seal, Injector - Уплотнение
4900464 впрыскивающего устройства 4
4900465 Mezikus - Spacer - Переходник 4
4900361 O-kroužek - Seal, O-Ring - О-кольцо 1
4900362 O-kroužek - Seal, O-Ring - О-кольцо 1
4900363 O-kroužek - Seal, O-Ring - О-кольцо 1
Ploché těsnění hlavy filtru - Gasket, Filter Head - Плоское
4900731 уплотнение головки фильтра 1
Ploché těsnění mazacího olejového čerpadla - Gasket, Lub
Oil Pump - Плоское уплотнение смазочного масляного
4900386 насоса 1
Těsnění-kroužek - Seal, Rectangular Ring - Уплотнение -
4900390 кольцо 2
Ploché těsnění mazacího sacího potrubí - Gasket, Lub Oil
Suction Tu - Плоское уплотнение смазочного
4900395 всасывающего трубопровода 1
Konektorové těsnění banjo - Seal, Banjo Connector -
4900429 Разъемное уплотнение "Banjo" 2
Ploché těsnění výpustu oleje - Gasket, Oil Drain - Плоское
4900433 уплотнение крана для спуска масла 1
Ploché těsnění turbodmychadla - Gasket, Turbocharger -
4900719 Плоское уплотнение турбонагнетателя 1
Ploché těsnění ventilovéh krytu - Gasket, Valve Cover -
4900744 Плоское уплотнение кожуха клапана 1
4900441 O-kroužek - Seal, O-Ring - О-кольцо 4
Ploché těsnění vodního čerpadla - Gasket, Water Pump -
4900443 Плоское уплотнение водяного насоса 1
FERRIT s. r. o. 45 ND-Cummins A2300-C,EN,R
Ploché těsnění vodního čerpadla - Gasket, Water Pump -
4900447 Плоское уплотнение водяного насоса 1
Ploché těsnění výfukového potrubí - Gasket, Exhaust
Manifold - Плоское уплотнение выхлопного
4900450 трубопровода 2
Ploché těsnění přípojky výfuku - Gasket, Exh Out
Connection - Плоское уплотнение присоединения
4900453 выхлопа 1
Ploché těsnění přípojky výfuku - Gasket, Exh Out
Connection - Плоское уплотнение присоединения
4900558 выхлопа 1
Ploché těsnění hlavy filtru - Gasket, Filter Head - Плоское
4900484 уплотнение головки фильтра 1

FERRIT s. r. o. 46 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Cummins A2300 (DMZ50F)
Skupina/Group/Группа/ Sady dílů pro opravu
č./No./№/Nr. Repair Kits
17.02 Ремонтные наборы деталей

Poz. Č. výkresu/Norma Název Ks. Rozměr / Poznámka


Pos. Drawing No./Standard Name Pcs. Dimension / Remark
Поз. № чертежа/Норма Название Шт. Размер / Примечание
Lp. Nr. Rysunku/Norma Nazwa Szt. Rozmiar / Notatka

A2300 Typ - A2300 Model - A2300 Тип


4900214 Vložka válce - Liner, Cylinder - Гильза цилиндра 1

4900232 Hlavní ložisko - Bearing, Main - Основной подшипник 1


(4900233) Hlavní ložisko - Bearing, Main - Основной подшипник 1
(4900234) Hlavní ložisko - Bearing, Main - Основной подшипник 1

Sada plochého těsnění - Gasket Set - Набор плоского


4900557 уплотнения 1

4900472 Píst motoru - Piston, Engine - Поршень двигателя 1

Objednávejte jako pístní sadu - Order as piston kit -


(4900399) Píst motoru - Piston, Engine - Поршень двигателя 1 Заказывайте как поршневой набор 4900472.

Sada pístních kroužků - Set, Piston Ring - Набор


4900400 поршневых колец 1
Kompresní pístní kroužek - Ring, Compression Piston - Objednávejte jako sadu kroužků - Order as ring set -
(4900401) Компрессионное поршневое кольцо 1 Заказывайте как набор колец 4900400.

Kompresní pístní kroužek - Ring, Compression Piston - Objednávejte jako sadu kroužků - Order as ring set -
(4900402) Компрессионное поршневое кольцо 1 Заказывайте как набор колец 4900400.

Mazací pístní kroužek - Ring, Oil Piston - Смазочное Objednávejte jako sadu kroužků - Order as ring set -
(4900403) поршневое кольцо 1 Заказывайте как набор колец 4900400.

Ojniční ložisko - Bearing, Connecting Rod - Подшипник


4900563 шатуна 1

Prodáváno ve vyšším stupni montážního celku. -


Ojniční ložisko - Bearing, Connecting Rod - Подшипник Sold in higher level assembly - Продается в
(4900410) шатуна 2 высшем степени монтажного узла.

Tlačné ložisko klikového hřídele - Bearing, Crankshaft


4900235 Thrust - Нажимной подшипник кривошипного вала 1
Tlačné ložisko klikového hřídele - Bearing, Crankshaft
(4900236) Thrust - Нажимной подшипник кривошипного вала 2
Tlačné ložisko klikového hřídele - Bearing, Crankshaft
(4900237) Thrust - Нажимной подшипник кривошипного вала 2

4900354 Vstřikovač - Injector - Впрыскивающее устройство 1


(4900355) Vstřikovač - Injector - Впрыскивающее устройство 1
Těsnění vstřikovače - Seal, Injector - Уплотнение
4900464 впрыскивающего устройства 1
4900465 Mezikus - Spacer - Переходник 1
Sada vodního čerpadla - Kit, Water Pump - Комплект
4900469 водяного насоса 1
Prodáváno ve vyšším stupni montážního celku. -
Sold in higher level assembly - Продается в
(4900445) Vodní čerpadlo - Pump, Water - Водяной насос 1 высшем степени монтажного узла.

4900466 O-kroužek - Seal, O-Ring - О-кольцо 1


Ploché těsnění vodního čerpadla - gasket, Water Pump -
4900447 Плоское уплотнение водяного насоса 1
4900424 Trubková zátka - Plug, Pipe - Пробка трубы 3 NPTF 3/8
4900470 Trubková zátka - Plug, Pipe - Пробка трубы 1 NPTF 1/2

FERRIT s. r. o. 47 ND-Cummins A2300-C,EN,R


Ojniční sada motoru - Rod, Engine Connecting Set -
4900560 Шатунный набор двигателя 1
Objednávejte jako ojniční sadu. - Order as
Ojnice motoru - Rod, Engine Connecting - Шатун connecting rod set - Заказывайте как комплект
(4900406) двигателя 1 шатуна.
Ojnice motoru - Rod, Engine Connecting - Шатун
(4900407) двигателя 1
Šroub s šestihranou hlavou - Screw, Hexagon Head Cap -
4900408 Болт с шестигранной головкой 2
(4900409) Objímka - Bushing - Обойма 1
Ojniční ložisko - Bearing, Connecting Rod - Подшипник
4900563 шатуна 1
Prodáváno ve vyšším stupni montážního celku. -
Ojniční ložisko - Bearing, Connecting Rod - Подшипник Sold in higher level assembly - Продается в
(4900410) шатуна 2 высшем степени монтажного узла.

Servisní formulář - Blank, Service - Сервисный


4900588 Štítek - Dataplate - Щиток 1 бланк

FERRIT s. r. o. 48 ND-Cummins A2300-C,EN,R