Вы находитесь на странице: 1из 4

Супер цени

27 септември 2021

27.9 - 10.10.2021

-50%

НА ОДРЕДЕНИ ПРОИЗВОДИ ЗА

ЗА СЀ
ЧИСТЕЊЕ И ДЕЗИНФЕКЦИЈА

ШТО ЌЕ ПОСАКАМ НА ДОМОТ!

ТУКА Е МОЈОТ dm!


–40 %

Акциската понуда важи од 27.9 до 10.10.2021, односно додека не се потрошат обезбедените количини.
–24 %
–35 %
–26 %
–40 %
–26 %
ЕКСКЛУЗИВНО
во dm

HADA LABO Colgate ARIEL


it`S SKIN GARNIER BODY MAX WHITE капсули за перење
масло за чистење BOTANIC THERAPY Perfex парфимиран спреј паста за заби алишта
лице шампон тоалетна хартија за тело повеќе видови повеќе видови
145 мл 400 мл 4-слојна, 10/1 200 мл 75 мл 15/1

625 155 129 705 119 279


Редовна цена 839 мкд Редовна цена 205 мкд Редовна цена 215 мкд Редовна цена 1.085 мкд Редовна цена 197 мкд Редовна цена 375 мкд

мкд мкд мкд мкд мкд мкд


Заштеда 214 мкд Заштеда 50 мкд Заштеда 86 мкд Заштеда 380 мкд Заштеда 78 мкд Заштеда 96 мкд

www.dm.mk
www.facebook.com/dm.makedonija
www.instagram.com/dm_makedonija
–23 %
–23 %

L’ORÉAL
–23 % LAKME
EXCELLENCE Inebrya арганово масло
фарба за коса Balea маска за коса за коса
повеќе видови шампон 500 мл 125 мл

309 285 915


Редовна цена 399 мкд повеќе видови Редовна цена 369 мкд Редовна цена 1.189 мкд

59
300 мл

мкд мкд мкд


Заштеда 90 мкд мкд Заштеда 84 мкд Заштеда 274 мкд

–23 % –30 % –30 %


–24 %
wet n wild MAX FACTOR BOURJOIS*
photofocus LASTING PERFORMANCE Rouge Velvet
подлога за шминка течна пудра течен кармин RIMMEL*
30 мл за лице за усни бронзер

559 569 529 325


Редовна цена 729 мкд Редовна цена 815 мкд Редовна цена 755 мкд Редовна цена 425 мкд

мкд мкд мкд мкд


Заштеда 170 мкд Заштеда 246 мкд Заштеда 226 мкд Заштеда 100 мкд

–55 % –64 % –21 %


–23 % AURA
L’OREAL MAYBELLINE Jungle
Karl Lagerfeld HYPEREASY палетна сенка trend IT UP
маскара ајлајнер за очи за очи лак за нокти

395 205 425 125


Редовна цена 879 мкд Редовна цена 575 мкд Редовна цена 549 мкд Редовна цена 159 мкд

мкд мкд мкд мкд


Заштеда 484 мкд Заштеда 370 мкд Заштеда 124 мкд Заштеда 34 мкд

–26 % –20 %
–20 % HADA LABO –22 % Dr. Viton Balea Q&A
LIFT маска за лице AQUA SQUALANE
крем за лице со розова глина серум за лице масло за лице
50 мл 120 мл 30 мл 30 мл

979 359 185 499


Редовна цена 1.229 мкд Редовна цена 459 мкд Редовна цена 249 мкд ЕКСКЛУЗИВНО Редовна цена 625 мкд
во dm

мкд мкд мкд мкд


Заштеда 250 мкд Заштеда 100 мкд Заштеда 64 мкд Заштеда 126 мкд

–23 % –23 % –23 %


–25 %
Dontodent
Colgate BLANX SENSITIVE
четка за заби паста за заби parodontax конец за заби
повеќе видови повеќе видови течност за уста на стапче
2/1 75 мл 500 мл 40/1

179 319 265 49


Редовна цена 231 мкд Редовна цена 415 мкд Редовна цена 345 мкд Редовна цена 65 мкд

мкд мкд мкд мкд


Заштеда 52 мкд Заштеда 96 мкд Заштеда 80 мкд Заштеда 16 мкд

–26 % –21 % –37 % –30 %


STR8
Gillette SEINZ. MEN AXE
Sensor 3 гел за миење гел за туширање дезодоранс
брич за мажи лице и брада повеќе видови повеќе видови
1 парче, 6 патрони 250 мл 400 мл 150 мл

349 169 119 139


Редовна цена 469 мкд Редовна цена 215 мкд Редовна цена 189 мкд Редовна цена 199 мкд

мкд мкд мкд мкд


Заштеда 120 мкд Заштеда 46 мкд Заштеда 70 мкд Заштеда 60 мкд

* Производот не е достапен во сите дрогерии

www.dm.mk
www.facebook.com/dm.makedonija
www.instagram.com/dm_makedonija
–23 % –25 %

–22 %
Tesori d`Oriente organic shop REVUELE
гел за туширање пилинг за тело MezoDerm
повеќе видови повеќе видови лосион за тело Balea
250 мл 250 мл 400 мл лосион за тело

115 195 205


Редовна цена 149 мкд Редовна цена 249 мкд Редовна цена 275 мкд со кокос и шеа

99
400 мл

мкд мкд мкд


Заштеда 34 мкд Заштеда 54 мкд Заштеда 70 мкд мкд

–21 % –21 % –31 %


B.U.
–23 % AFRODITA Vaseline
VIVA STER
активен кислород
дезодоранс
повеќе видови
крем со невен млеко за тело за нега 150 мл

110
повеќе видови повеќе видови повеќе видови Редовна цена 159 мкд
150 мл 200 мл 200 мл

115 125 245


Редовна цена 149 мкд Редовна цена 159 мкд Редовна цена 309 мкд
мкд
Заштеда 49 мкд
мкд мкд мкд *Акцијата важи до
Заштеда 34 мкд Заштеда 34 мкд Заштеда 64 мкд 1.11.2021

–25 % –24 % –21 % –23 %


Gillette Depileve Carefree
Venus рол-он восок Libresse пена за интимна
брич за жени за депилирање циклусни влошки хигиена
3/1 1 парче, 100 г повеќе видови 150 мл

289 75 115 89
Редовна цена 385 мкд Редовна цена 99 мкд Редовна цена 145 мкд Редовна цена 115 мкд

мкд мкд мкд мкд


Заштеда 96 мкд Заштеда 24 мкд Заштеда 30 мкд Заштеда 26 мкд

–24 % –22 % –30 %


Teo
–20 % Scholl
течен сапун EVELINE Balea гелни влошки
дополна крем за раце путер за стапала за чевли
повеќе видови повеќе видови повеќе видови повеќе видови
800 мл 50 мл 150 мл 1 пар

75 82 159 605
Редовна цена 99 мкд Редовна цена 105 мкд Редовна цена 199 мкд Редовна цена 865 мкд

мкд мкд мкд мкд


Заштеда 24 мкд Заштеда 23 мкд Заштеда 40 мкд Заштеда 260 мкд

–23 % –21 % –21 % –20 %


Kosili
Jordan шампон Bebelan
детска паста и купка за бебиња влажни марамици
за заби повеќе видови за бебиња
50 мл 400 мл 66/1

95 139 59
Редовна цена 123 мкд Редовна цена 175 мкд Редовна цена 75 мкд

мкд мкд мкд


Заштеда 28 мкд Заштеда 36 мкд Заштеда 16 мкд

–18 % –24 %
–20 %
HiPP Nutrino Violeta
кашичка со интегрални babylove овошно пире double care
житарки кашичка за бебиња за бебиња пелени
повеќе видови повеќе видови повеќе видови и влажни марамици
190 г 190 г 125 г повеќе видови

65 45 39 525
Редовна цена 79 мкд Редовна цена 59 мкд Редовна цена 49 мкд Редовна цена 655 мкд

мкд мкд мкд мкд


Заштеда 14 мкд Заштеда 14 мкд Заштеда 10 мкд Заштеда 130 мкд
–21 % –23 % –22 %
–40 % Joya
Dr. Viton Mivolis Combobiotic напиток
Magnezan B6 Cranberry + Vitamin C КОЛАГЕН + Витамин Ц без шеќер
додаток во исхрана додаток во исхрана додаток во исхрана повеќе видови
30 таблети 60 капсули 30/1 1л

165 199 365 155


Редовна цена 209 мкд Редовна цена 259 мкд Редовна цена 605 мкд Редовна цена 199 мкд

мкд мкд мкд мкд


Заштеда 44 мкд Заштеда 60 мкд Заштеда 240 мкд Заштеда 44 мкд

–22 % –21 % –20 %


Pamita
NUTRINO LAB
MIX
–21 % ME:F!RST PROTEINI.SI
Smoothy овошно пире сурутка во прав протеински бар
путер од кикирики повеќе видови повеќе видови повеќе видови
340 г 200 г 30,4 г 55 г

109 75 75 68
Редовна цена 139 мкд Редовна цена 95 мкд Редовна цена 95 мкд Редовна цена 85 мкд

мкд мкд мкд мкд


Заштеда 30 мкд Заштеда 20 мкд Заштеда 20 мкд Заштеда 17 мкд

” -50%
27.9 - 10.10.2021 –27 %
Frosch
универзално средство
за чистење
со портокал
–30 %
Arf
универзално средство
за чистење
500 мл 650 мл


НА ОДРЕДЕНИ ПРОИЗВОДИ ЗА

99 99
Редовна цена 135 мкд Редовна цена 142 мкд
ЧИСТЕЊЕ И ДЕЗИНФЕКЦИЈА
НА ДОМОТ!
мкд мкд
Заштеда 36 мкд Заштеда 43 мкд

–29 %
–22 % –26 %
Cif
абразивно млеко AVAKS
за чистење средство за чистење pronto
повеќе видови рерни и скари восок за паркети
500 мл 500 мл 750 мл
1+1
79 69 185
Редовна цена 112 мкд Редовна цена 89 мкд Редовна цена 249 мкд
гратис
мкд мкд мкд
Заштеда 33 мкд Заштеда 20 мкд Заштеда 64 мкд

–30 %
–50 %
Domestos
гел за чистење
Dettol WC школка
средство за дезинфекција Denkmit повеќе видови
250 мл средство за чистење 700 мл

72 129
Редовна цена 145 мкд со оцет Редовна цена 185 мкд

49 159

мкд мкд
Заштеда 73 мкд мкд Заштеда 56 мкд

–22 % –25 % –22 % –30 %


Savex
Dr. Beckmann концентриран гел Bohor Violeta
средство за отстранување за перење алишта омекнувач за алишта влажна тоалетна
дамки од пот и дезодоранс повеќе видови повеќе видови хартија
250 мл 20 перења, 1,1 л 1,8 л 60/1

145 165 179 69


Редовна цена 185 мкд Редовна цена 219 мкд Редовна цена 229 мкд Редовна цена 99 мкд

мкд мкд мкд мкд


Заштеда 40 мкд Заштеда 54 мкд Заштеда 50 мкд Заштеда 30 мкд

* Акциската понуда важи од 27.9. до 10.10.2021, односно додека не се потрошат обезбедените количини.
dm се извинува за евентуални печатни грешки, за кои не сноси одговорност.
www.dm.mk
www.facebook.com/dm.makedonija
www.instagram.com/dm_makedonija

Вам также может понравиться